Angliavandenių rūšys, rūgštis ir šarminis

Norint išlikti sveika, turite išlaikyti reikiamą rūgštinių ir šarminių angliavandenių pusiausvyrą savo dietoje. Pasak JAV nacionalinių sveikatos institutų, jei jūsų mityba tampa per sunki šarminiame maiste, gali atsirasti alkalozė, dėl kurios atsiranda pykinimas ir vėmimas bei raumenų spazmai, dėl kurių gali atsirasti stuporas arba koma. Dažniausiai JAV yra dieta, kurioje yra daug rūgščių angliavandenių. Tai sukelia acidozę, sukeliančią kvėpavimo sutrikimus ir painiavą. Kartais mirtinas.

Jūsų mitybą daugiausia sudaro angliavandeniai, taip pat riebalai ir baltymai. Šie maisto produktai yra pažymėti arba rūgštiniais, arba šarminiais, priklausomai nuo jų pH vertės. Tai vandenilio galios santrumpa ir pasakoja, kiek vandenilio yra maiste. Neutralus pH yra 7, virš 7 yra šarminis ir žemiau 7 yra rūgštus. Kraujas jau yra šiek tiek šarminis, todėl reikia siekti pH maždaug 7,5. Narkotikų parduotuvės parduoda pH juostas, kurios išbando jūsų kūno pH, jei įmerksite jas į seiles. Norėdami pasiekti subalansuotą mitybą, 20 proc. Maisto turi būti rūgštinis, o 80 proc. – šarminis.

Žmonių mityba smarkiai išaugo, kai atsirado masinė maisto produktų gamyba ir transportavimas. Mūsų medžiotojų surinkėjo protėviai gyveno žemėje, valgydami šviežią mėsą ir grūdus, ir paprastai palaikė teisingą pH balansą. Pramonės revoliucija ir žemės ūkio patobulinimai leidžia lengviau paskirstyti grūdus. Druskos kasyba paskatino perdirbtą mėsą. Pieniniai ir cukraus angliavandeniai, pavyzdžiui, spurgos, taip pat yra plačiau prieinami. Visi šie maisto produktai išleidžia rūgštį į kraują.

Maistas yra rūgštinis arba šarminis, jo santykis yra potencialus rūgštingumas ar šarmingumas vienai uncijai maisto. Alyvuogių aliejus ir saulėgrąžų aliejus yra neutralūs. Mėsa, žuvis, vėžiagyviai, pieno produktai ir druska yra rūgštiniai. Saldūs angliavandeniai, tokie kaip pyragai ir spurgos, yra rūgšti, todėl juos reikėtų vengti. Geriausiai angliavandeniai šarminiams yra vaisiai ir daržovės. Tai gali pasirodyti painus, bet net ir vaisiai, tokie kaip citrinos, kurių rūgštingumas yra šarminis kartą suskaidytas. Figos, sojos pupelės, lima pupelės, špinatai ir abrikosai suteikia didžiausią šarmingumo santykį. Fig. 30 – galimas šarmingumas. Norėdami pasiekti geresnę pH balansą savo dietoje, valgykite daugiau vaisių ir daržovių bei mažiau perdirbtų mėsos ir desertinių užkandžių.

Jūsų jėga ir ištvermė bus padidinta, jei palaikysite siūlomą dietą, kuri pusiausvyraus su pH lygiu, valgydami keturias dalis šarminius, vieną dalį rūgšties. Jūs taip pat galite prarasti svorį. Šaltieji, karščiavimas, gripas, galvos skausmas, grūstis ir nuovargis gali būti mažiau varginantis, jei atliksite subalansuotą dietą. Jei jūsų mityba yra per rūgštus, gali atsirasti skrandžio opų, inkstų akmenų, širdies ir kraujagyslių ligų, šlapimo pūslės problemų, sausos odos, galvos skausmų, depresijos, dirginimo, streso ir priešlaikinio senėjimo.

PH subalansuota dieta

Istorija

Maistas

Privalumai