Ar riebalinis kepenys pats išgydys?

Kai riebalai kaupiasi jūsų kepenų ląstelėse, tai neleidžia jūsų kepenims tinkamai veikti. Riebiosios kepenys įvyksta įvairiais laipsniais ir yra įvairių priežasčių. Nealkoholinė riebalų kepenų liga yra skėtinis terminas, naudojamas apibūdinant kelias ligos formas. Jei turite mažiau rimtą riebalų kepenų formą, gydymą galite išgydyti. Gali būti neįmanoma pakeisti žalos, kurią sukelia sunkesnės riebiosios kepenų formos. Tokiu atveju gydymo tikslas yra sulėtinti progresavimą ir atidėti kepenų persodinimo poreikį.

Turite riebalų kepenų, kai riebalai sudaro 5-10 proc. Kepenų. Paprasta riebiosios kepenys yra lengviausia forma ir atsiranda, kai kepenyse yra per daug riebalų. Tai nėra kartu su uždegimu ar žala. Paprastai riebiosios kepenys paprastai būna nepalankios būklės, dėl kurios kyla kepenų pažeidimas, tačiau dėl to kepenys tampa labiau pažeidžiamos. Esant lėtiniam uždegimui ir kepenų pažeidimui, jis priklauso nealkoholiniam steatohepatitui arba alkoholinių steatohepatito kategorijoms priklausomai nuo to, ar alkoholis yra jo priežastis.

Riebiosios kepenys gali atsirasti, kai jūsų mityba turi daugiau riebalų nei kūnas gali elgtis. Tai taip pat gali atsirasti dėl pernelyg didelio alkoholio vartojimo. Pasak Cleveland Clinic, nealkoholinių riebalų kepenys yra stipriai susijusios su nutukimu ir atsparumu insulinui. Nutukimas yra tada, kai kūno masės indeksas arba KMI – netiesioginis kūno riebalų matavimas – yra 30 ar didesnis. Kitos nealkoholinės riebiosios kepenų ligos priežastys yra hepatitas C, greitai prarandamas svoris, tam tikri vaistai ir tam tikros sąlygos, pvz., Cistinė fibrozė ir uždegiminė žarnyno liga.

Kadangi riebiosios kepenys yra stipriai susijusios su antsvoriu, svorio mažėjimas yra kertinis akmuo gydant nealkoholinių riebiųjų kepenų ligas. Remiantis 2010 m. Birželio mėn. Žurnalo “Minerva gastroenterologija ir dietologija” paskelbtoje apžvalgoje, gyvenimo būdo koregavimai, dėl kurių per vienerių metų laikotarpį sumažėjo svorio svoris 7-10 proc., Reikšmingai pagerėjo, įskaitant uždegimą. Jei svorio svoris 220 svarų, tai svorio sumažėjimas nuo 15 iki 22 svarų.

Nėra specialios dietos tiems, kurie serga riebalinėmis kepenų ligomis, tačiau dieta ir fizinis krūvis yra pagrindinis svorio sumažėjimas. Pasirinkite maistingą maistą, kuriame yra mažiau kalorijų ir mažiau riebalų. Dirbk su savo gydytoju, kad nustatytumėte geriausią jums maistą. Tyrėjai nustatė aiškius įrodymus, kad pratimai pagerina riebiosios kepenys, remiantis 2012 m. Birželio mėn. Žurnalo “Hepatologijos žurnalas” apžvalga. Pradėkite lėtai, jei nesijaudinkite naudotis, pėsčiųjų programa yra gera vieta pradėti. Daugelį dienų per savaitę važiuokite 30 minučių pėsčiomis.

Riebalų kepenų liga

Riebalų kepenų priežastys

Svorio kritimas svarbus

Svorio netekimo metodai