Berniuko kojos problemos

Vaikų pėdos problemos yra dažnos ir dažniausiai skauda jūsų mažyliui. Daugelis pėdos problemų išsprendžia save, nes jūsų vaikas tampa vyresnis, be jokių ilgalaikių sveikatos problemų. Jei manote, kad jūsų bamblys gali turėti pėdos problemų, kreipkitės į gydytoją, kad nustatytumėte priežastis ir gydymą.

Tipai

Klubo kojos yra dažna problema, kuri dažniausiai būna gimdymo metu, kai kojos kryžkelės į aštrą kampą iki kulkšnies. Kitas klausimas yra plokščias pjūvis. Vaikai gimsta lygumoje, o tada formuoja arką, tačiau kai kuriuose vaikuose arka nesikeičia. Kūdikių, kuriose kojos yra pasuktos į vidų, kita sąlyga yra tualetas ar balandžiai. Vaikščiojimas pirštais taip pat yra gana paplitęs mažiems vaikams ir yra apibūdinamas kaip vaikščiojimas pirštais ar pėdos rutuliu. Daugelis vaikų peraugo iki to laiko, kai jiems sukanka 2 metai.

Priežastis

Pasak MayoClinic.com, visų šių sąlygų priežastys nėra žinomos. Mokslininkai netiki, kad kaklo pūslė yra gimdos vaisiaus padėties rezultatas, tačiau MayoClinic.com pastebi, kad jis buvo susijęs su įgimtais skeleto anomalijomis, tokiomis kaip spina bifida. Kojų pėsčiomis gali būti trumpo Achilo sausgyslės rezultatas arba jis gali tapti įpročiu. Kojų vaikščiojimas taip pat gali būti dėl autizmo, cerebrinio paralyžiaus ar kitų raumenų, vystymosi ar neurologinių sutrikimų, pažymi Vaikų sveikata iš Nemours.

Simptomai

Kilpinio šukuosenos simptomai yra jūsų mažyčio kojos posūkis žemyn ir į vidų, su arka ir vidiniu apverčiamu kulna. Pėdos gali atrodyti aukštyn kojomis. Klubinė kojinė nesukelia skausmo ar diskomforto. Galite pažvelgti į savo vaiko kojas, kad nustatytumėte, ar jūsų vaikas turi arką, ar jo kūdikį, ir jei jūsų vaikas yra balandžių pirštas. Pigeon-toed vaikai turi kulkšnių, kurie, atrodo, įstumia į vidų, kai jie pradeda vaikščioti dėl to, kaip kojos yra pasodintos. Vaikščiojimas pirštais ar kojų rutuliais yra vienintelis pėdų pirštų simptomas.

Komplikacijos

Paprastai klubo kojos komplikacijos prasideda tol, kol vaikas pradeda stovėti ir vaikščioti. Be gydymo, jūsų mažylis gali baigtis vaikščioti ant kamuoliukų ar kojų išorėje. Nors tėvai dažniausiai apibūdina lygumoje esančius vaikus kaip sunkesnes nei kiti, “KidsHealth” iš Nemours teigia, kad “plikių” ar balandžių kojų pirštai nėra priežastis nerimauti ir neturėtų pakenkti jūsų vaiko sportui. Vaikščiojimas pirštais gali padidinti jūsų mažyliui kristi ir sužeisti.

Gydymas

Klubo kojos gydymas prasideda netrukus po gimdymo, o tikslas yra atkurti pėdos funkciją ir išvaizdą, kol vaikas pradės vaikščioti. Daugeliu atvejų gydymas yra sėkmingas. Pasak “Nemours”, “KidsHealth”, gydytojai gydo “flatfeet” tik tuo atveju, jei jis tampa skausmingas jūsų mažyliui ir dažniausiai neskiria balandžių pirštų. Pigeon-toed pėsčiomis paprastai išsiskiria savaime, nes jūsų mažylis auga paauglystėje ir vysto geresnę raumenų kontrolę. Kojų pėdų gydymas gali apimti kojų įtvaras, fizioterapiją ir kelis vaistus. Operacija gali būti reikalinga kaip paskutinė priemonė.