Bipolinio sutrikimo gydymas mityba ir mityba

Impulsyvumas, dirglumas ir sujaudamumas, susiję su bipoliniu sutrikimu, veikia beveik 2 milijonus amerikiečių. Sveikos nuo manijos epizodų iki nusileidžiančių būsenų svyravimai gali būti emociškai kankinami ir fiziškai nuobodūs. Kadangi šis mitybos ir mitybos procesas yra šio nestabilumo ciklo dalis, bipolinio sutrikimo turintys žmonės turi būti atsargūs apie maistą, kurį jie valgo. Nors tik vien tik vitaminais ir mineralais nesumažėja bipolinio sutrikimo simptomai, dietos papildymas vartojant vaistus padidins teigiamą gydymo poveikį, sumažins bet kokį galimą šalutinį poveikį.

Vartokite daugiau omega-3 riebalų rūgščių. Šios rūgštys dažniausiai randamos tokiose žuvyse kaip silkė, skumbrė, lašiša, tunai ir upėtakiai. Žuvies taukai yra eikozapentaeno rūgšties (EPA) ir dokozaheksaeno rūgšties (DHA), kurie abu sumažina riziką, susijusią su širdies ir kraujagyslių ligomis ir padidėjusiu trigliceridų kiekiu. Žuvų aliejaus įvedimas nuo 0,5 iki 1,8 g per dieną moduliuoja smegenų sritis, susijusias su nuotaika ir elgesiu, taip sumažinant bipolinio sutrikimo simptomus, tokius kaip depresija. Jei esate vegetaras arba tiesiog nepatinka žuvies, apsvarstykite galimybę vartoti papildų tabletes arba pabandyti valgyti graikinius riešutus, linų sėklą ir rapsų aliejų, o tai padidina omega-3 koncentraciją organizme.

Apriboti savo suvartojamą tiraminą ir alkoholį, jei šiuo metu vartojate psichotropinius vaistus. Monoaminooksidazės inhibitoriai (MAOI) yra galingi antidepresantai, kurie dažnai skiriami bipoliniam sutrikimui sergantiems žmonėms. Tyraminas yra daugelyje maisto produktų ir gali reaguoti su MAOI, dėl to gali padidėti ar mažėti kraujospūdis, viduriavimas ir galvos skausmas. Maistas, kurio sudėtyje yra daug tiramino, yra jogurtas, kepenys, fermentuoti dešreliai, lęšiai, lima pupelės, sniego žirneliai, bananai, figos ir razinos. Bet kokio alkoholio su MAOI maišymas yra neprotingas. Tokiu būdu gali pablogėti bipoliniai simptomai, sukeliant hipertenziją arba sukeliant manijos depresijos būseną.

Naudokite druską nuosekliai. Pagrindinė bipolinio sutrikimo priežastis yra natrio disbalansas smegenyse. Dėl šios priežasties gydytojai dažnai nurodo ličio, natrio moduliatoriaus. Tačiau, vartodami didelius druskos kiekius arba nutraukite druskos vartojimą, jūsų sistemoje esantis ličio kiekis padidina šio pusiausvyros sutrikimą, netinkamas vaistas, padidindamas toksinį poveikį. Be to, nesubalansuotas druskos vartojimas gali sukelti psichinę painiavą, prakaitavimą, karščiavimą, viduriavimą, inkstų problemą ir vandens susilaikymą. Todėl žinokite, kiek druskos Jūs vartojate kasdien, ir išlaikykite šią sumą, atitinkančią Jums paskirtą ličio dozę.

Venkite maisto produktų, kurių sudėtyje yra sočiųjų riebalų. Nors 70-80 proc. Bipolinių pacientų reaguoja į ličio, jie turi vartoti vaistą kelias savaites, kol jis tampa veiksmingas. Dėl šios priežasties greitai vartojamos psichotropinės medžiagos, tokios kaip benzodiazepinai, antipsichoziniai vaistai ir antidepresantai, paprastai yra skiriami laikinai. Galimas šalutinis antidepresantų poveikis yra svorio padidėjimas. Kad tai sumažintumėte, venkite riebaus maisto ir bandykite reguliariai naudotis. Valgykite sveikų daržovių ir liesos mėsos, kad sumažintumėte nutukimo ir hipertenzijos riziką.

Gerkite vandenį, pieną ar vaisių sultis, o ne gėrimus, kurių sudėtyje yra daug kofeino. Didelis kofeino vartojimas pablogina bipolinio sutrikimo simptomus ir gali sukelti išpuolius. Paprastai, kai asmuo, turintis bipolinį sutrikimą, yra depresijos būsenoje, jis vartoja aukštesnį kofeino kiekį, kad padidintų jo nuotaiką, kuri gali pakreipti žmogų į manianinę būseną, neutralizuojant benzodiazepinų raminamąjį poveikį, stabdant normalius miego modelius, didinant nerimą, Širdies plakimas ir panikos priepuolių inicijavimas. Sumažinkite kofeino suvartojimą, pjaustydami saldainius, kavą, soda ir kitus kofeino produktus ar gėrimus.