Gimdos polipai ir sveika mityba

Gimdoje yra gimdos kaklelis, prie gimimo prisijungęs kanalas ir korpusas, kuris nėštumo metu augina vaisius. Šiose struktūrose yra mažesni sluoksniai, tokie kaip endometriumas, giliausias gimdos gleivinės. Nelygus ląstelių augimas gali pasireikšti bet kurioje gimdos dalyje, tačiau tai yra endometriumas, kurį dažniausiai veikia polipo formavimas ir kartais piktybinės ląstelės. Jūsų reprodukcinio tako palaikymas apima gerai subalansuotą ir maistingą maistą kartu su sveikos gyvensenos įpročiais.

Polipai, fibroidai ir vėžys

Nenormalūs kaulai estrogeno metu, ypač reprodukciniais metais, yra susiję su nenormaliu ląstelių grupių vystymusi. Tačiau tikslios polipo ar fibrozės formavimo priežastis nėra visiškai suprantama. Polipai, kurie yra prie endometro pritvirtinti augalai, vidinė gimdos sienelė gali išsikišti į gimdos korpusą. Paprastai jie yra nedideli nekenksmingi gimdos audiniai, o fibroids susideda iš raumenų audinio. Polipų ir fibroidų simptomai yra panašūs ir gali būti nenormalus kraujavimas, dubens skausmas ir kai kuriais atvejais sunku pastoti. Diagnostiniai tyrimai gali parodyti tikslią vėžinių ląstelių būklę ir buvimą ar jų nebuvimą. Endometriumo vėžys yra labiausiai paplitusi reprodukcinio vėžio forma moterims, tačiau ankstyvas polipų nustatymas ir pašalinimas gali padėti sumažinti vėžio progresavimo riziką.

Dieta ir reprodukcinė sveikata

Pasak Johns Hopkins Medicine, polipo formavimo priežastis yra nežinoma, todėl negalėsite išvengti būklės. Tačiau galite imtis atsargumo priemonių savo reprodukcinei sveikatai, valgydami gerai subalansuotą mitybą, pagrįstą savo mitybos poreikiais, kaip moteris, ir reguliariai tikrinkite ginekologines procedūras. Reprodukciniais metais jums reikia daug kasdienio kalcio, skirto stiprios kaulų vystymuisi, geležies, kad išlaikytų kraujo sveikatą, nes menstruaciniu laikotarpiu jūs prarandate šį mineralą, o tinkamas kalorijų kiekis vartojamas sveikiems maisto produktams, kad nėštumo metu būtų palaikoma maitinanti vaisiaus aplinka.

Sveiki grūdai, daržovės ir vaisiai

Sveika, gerai subalansuota mityba apima įvairius šviežių vaisių, daržovių ir sveiki grūdus, idealiai tinka kiekvieno valgio metu. Vidutinėms moterims reikia nuo 1700 iki 2000 kalorijų per dieną, siekiant išlaikyti sveiką svorį ir energijos lygį. Vaisiai, kaip užkandis tarp valgio ir deserto, padeda palaikyti kasdienius kalorijų poreikius, bet taip pat suteikia šėrimo reguliacijai pluošto šaltinį. Žalios daržovės taip pat yra sveiki užkandžiai ir skanūs šalutiniai patiekalai jūsų pagrindinių patiekalų metu. Sveiki grūdai, tokie kaip kviečių duona ar makaronai, sėlenos grūdai ir rudieji ryžiai, skatina energiją iš kalorijų ir nėra pilnas pridėto natrio ir cukraus kaip rafinuoti balti grūdai.

Liesos mėsos ir pieno

Saldūs riebalai, esantys raudonoje mėsoje, sveiki pieno produktai, keptas maistas ir perdirbti maisto produktai, nėra sveiki dietos. Ribokite kasdien sunaudotą sočiųjų riebalų kiekį iki ne daugiau kaip 10 procentų viso dienos kalorijų ir pakeisti šiuos riebius maisto produktus mažesniais šaltiniais. Kepta vištiena, kepta žuvis ir mažai riebūs pieno produktai tiekia maistines medžiagas ir mažiau nesveikų riebalų, kurie gali padidinti jūsų sveikatos komplikacijų pavojų. Nutukimas yra endometriumo problemų vystymosi rizikos veiksnys, pažymi “HealthyWomen.org”. Sumažinkite savo nesveiką riebalų kiekį, kad sumažintumėte reprodukcinės sistemos problemų riziką.