Ką daro kūnui vaikščioti nuolydžiu?

Daugybė vaikščiojimo privalumų yra pagerintos širdies ir plaučių funkcijos, taip pat padidėja gebėjimas sudeginti perteklinį svorį ir kūno riebalus. Palyginus su važiavimu, vaikščiojimas ant plokščio reljefo yra mažesnis intensyvumas. Skirtingai nuo bėgimo, vaikščiojimo vietose žemas kūno sąnarių įtempimas yra žemesnis.

Pėsčiųjų judėjimas naudoja daugybę raumenų grupių. Kai kojos eina į priekį, jūsų keturkampis, kuris yra šlaunų priekis, sutvirtina arba ištiesina koją ties kelio sąnario. Po to, kai priekinė dalis nusileidžia, jūsų sėdmenys sutrupuojasi priekinėje kojoje, o galinė kojos dalis yra nukreipta į priekį. Jūsų veršeliai sutinkami kiekvieną kartą, kai pakeliate savo kulniuką iš žemės ar paviršiaus. Kai vaikščioti į kalną, jūsų klubo lankstymo įrankiai vis sunkiau kelti aukštyn, kad vaikščioti nuolydžiu. Jūsų sėdmenims yra didesnis pasipriešinimas sulenkti ir prailginti kojas, kad jūsų kūnas padidėtų. Pėsčiomis ant plokščio reljefo jūsų kūnas yra statmenas paviršiui. Kai vaikščioti nuolydžiu, pilvas privalo sudaryti sutartį, kad jūsų kūnas būtų vertikaliai, kad būtų išvengta nugaros, kad jūsų kūnas nebūtų statmenas nuolydžiu.

Vaikščiojimas yra mažo poveikio veikla, nes jūsų kūnas niekada nėra ore. Apatinės kūno dalies sąnarys, įskaitant klubus, kelius ir kulkšnius, neturi sugerti padidėjusios jėgos, kai kojos nusileidžia. Tai kelia mažesnę riziką, kad kūno sužalojimai gali atsirasti dėl streso. Tačiau jūs turėtumėte palaipsniui didinti savo nuolydį ir vaikščiojimo trukmę, nes papildomas stresas yra ant veršelių, Achilo sausgyslių ir nugaros.

Pasak “Running Competitor Network”, vaikščiojimas į kalną naudoja tuos pačius variklio modelius kaip ir bėgimas. Tai įtakoja širdies ir kraujagyslių sistemos intensyvumą, kuris yra beveik lygus bėgimui ir didesnis nei vaikščioti plokščia reljefu. Padidėjęs intensyvumas pagerins širdies ir plaučių funkcionavimą, sumažės širdies ligų atsiradimo rizika. Atsižvelgiant į skirtingą reljefą, pranašumai, susiję su pėsčiųjų vaikščiojimu lauke, gali skirtis nuo bėgimo takelio.

Kaip svorio netekimas, jūsų kūnas degina kalorijas proporcingai kūno svoriui. 130 svarų. Atskirai nudegina 224 kalorijas per valandą, vaikščioja greitai ant plokščio paviršiaus 3,5 mylių per valandą. 205-lb. Žmogus degina 354 kalorijas per valandą. Tas pats 130-lb. Atskirai degina 354 kalorijas per valandą pėsčiomis 15 laipsnių kalnų tuo pačiu greičiu dėl padidėjusio intensyvumo. 205-lb. Žmogus degina 558 kalorijas per valandą važiuojant į kalną 15 laipsnių kampu. Kada vaikščioti į kalną ant balandzio, venkite palaikyti savo kūno svorį rankomis, nes tai gali padėti sumažinti nuolydžio pranašumą. Amerikos taryba pratybų teigia, kad kalnų pėsčiomis yra viena iš geriausių būdų deginti riebalus ir formuoti raumenis.

Raumenys judesyje

Bendras poveikis

Pagalba tavo širdžiai

Geresnis deginimasis