Kas atsitiks, jei futbolo rungtynėse futbolininkas bus futbolininkas, esantis už vartų ribų?

Kai futbolo vartų gynėjas lieka baudos aikštelėje, jis išlaiko gebėjimą paliesti kamuolį rankomis. Kai lauke esantis laukas, taisyklės prieš manipuliavimą kamuolį taiko vartininkui, kaip ir lauko žaidėjas. Tvarkydamas kamuolį už tikslų lauko ribų, oponentams atsiranda tiesioginis smūgis.

Tikslo dėžutės taisyklės

Skirtingai nuo daugelio sporto taisyklių, kuriose svarbu pėdos padėtis, rutulio pozicija diktuoja, ar vartininkas gali jį paliesti. Jei kamuolys yra per liniją ir vartininkas jį laikydamasis, teisėjas gali smūgis savo švilpuką ir sustabdyti grojimą. Priešingai, vartininkas, kuris stovi visiškai už dėžutės lauko, gali paliesti kamuolį, esančią tikslinio lauko zonoje be bausmės.

Laisvas smūgis

Kai teisėjas nusprendžia, kad vartininkas neteisėtai tvarkė kamuolį už dėžutės, švilpukas pučia ir žaidžia sustoja. Teisėjas perduoda kamuolį pažeidimo vietoje. Kai žaidimas atnaujinamas, priešinga komanda tiesiogiai į baudos smūgį pasiekia tikslą.

Drausmė

Užpuolikas, kuris užpuolė už dėžutės ribų, paprastai tik rizikuos gauti kortelę arba bus išsiųsta iš aikštės, jei tvarkymas būtų aiškiai skirtas siekdamas išvengti artėjančio tikslo patekti į tinklą.