Kas daro jus riebalų: angliavandenių ar kalorijų?

Svorio augimo principas yra paprastas. Jūs priaugate svorio, nes vartoja daugiau kalorijų nei degina. Angliavandeniai turi kalorijas, bet taip pat ir kitus du makronitrienų tipus: riebalus ir baltymus. Jei bandysite numesti svorį, siekite subalansuoto valgymo plano, o ne dietos, draudžiančios tam tikrų makroelementų ar maisto produktų grupių.

Angliavandeniai ir kalorijos

Kalorija yra matavimo vienetas. Kalorijų skaičius reiškia energijos kiekį, kurį jūsų kūnas gaus iš maisto ar gėrimų. Svorio padidėjimas atsiranda, kai jūs sunaudoja daugiau kalorijų nei galite naudoti kūnui. Angliavandeniai yra makroelementų rūšis. Nors dauguma angliavandenių natūraliai atsiranda augaliniuose maisto produktuose, kai kuriuose perdirbtuose maisto produktuose yra pridėtų angliavandenių cukraus ar krakmolo pavidalu. Kalorijos ir angliavandeniai yra būtini tinkamam kūno funkcionavimui.

Jūsų dienos poreikiai

Pagal amerikiečių maisto produktų JAV maisto departamento nurodymus suaugusiems moterims reikia nuo 1600 iki 2400 kalorijų per dieną, o suaugusiesiems – nuo 2000 iki 3200. Jūsų poreikiai skirsis atsižvelgiant į jūsų amžiaus ir veiklos lygį. Gairėse taip pat teigiama, kad angliavandeniai turėtų sudaryti nuo 45 iki 65 procentų jūsų kasdienio kalorijų kiekio. Jei valgysite 2000 kalorijų per dieną, kiekvieną dieną turėtumėte apie 225-325 g angliavandenių.

Sveiki angliavandeniai

Angliavandeniai suteikia svarbių maistinių medžiagų, o tai yra pagrindinis jūsų kūno energijos šaltinis. Sveikesni angliavandenių tipai yra sudėtingi angliavandeniai, tokie kaip vaisiai, daržovės, pupelės ir sveiki grūdai. Šiuose maisto produktuose yra pluošto, kuris gali padėti jums jaustis visiškai vartojant mažiau kalorijų. Sudėtingų angliavandenių valgymas kaip subalansuotos mitybos dalis taip pat gali sumažinti jūsų nutukimo, širdies ligų ir diabeto pavojų. Reguliarusis perdirbtų angliavandenių, įskaitant saldžių gėrimų, saldainių, pyragaičių, baltos duonos ir baltųjų ryžių, suvartojimas gali padidinti riziką.

Dietos svorio kontrolei

Harvardo visuomenės sveikatos mokyklos atliktame tyrime padaryta išvada, kad mažai angliavandenių dietos nėra veiksmingesnės svorio negu dietos su mažu riebalų kiekiu. Labiausiai svarbus svorio veiksnys yra mažiau kalorijų, nei jūs išleidžiate. Jei kasdien pjausite 500 kalorijų per dietą ir fizinį krūvį, galite prarasti svorį per savaitę. Geriausia dietos ir pratybų programa yra tas, kuris jums tinka. Pasirinkite planą, kurį laikysitės ir mėgaukitės.