Kas lemia aukštą trigliceridų kiekį liesame asmenyje?

Trigliceridai yra riebalų tipas, kuris cirkuliuoja kraujyje. Kai valgysite valgį, visos kalorijos, kurios nėra būtinos nedelsiant, yra paverstos trigliceridais. Trigliceridai tada gali būti naudojami energijai tarp valgio. Nors trigliceridai atlieka svarbų vaidmenį organizmo funkcijoje, padidėję trigliceridai gali pakenkti jūsų sveikatai. Didelis trigliceridų kiekis yra susijęs su padidėjusia širdies ligos rizika. Padidėjęs trigliceridų kiekis dažnai yra susijęs su nutukimu, tačiau kai kurie veiksniai gali sukelti padidėjusį trigliceridų kiekį net sveikiems kūno svorio žmonėms.

Cukraus gaminiai

Maisto produktai, kurių sudėtyje yra daug cukraus ir rafinuotų grūdų, gali sukelti padidėjusį trigliceridų kiekį, nepriklausomai nuo žmogaus kūno svorio. Norint sumažinti trigliceridų kiekį, apriboti saldžių maisto produktų, tokių kaip soda, saldainiai, ledai, sirupas ir želė, suvartojimą. Dirbtiniai saldikliai gali būti naudojami vietoj cukraus, kad gautų saldus skonį, nesukeliant aukšto trigliceridų kiekio. Dienos suvartojamo cukraus kiekis turėtų būti ne didesnis kaip 8 procentai dienos kalorijų. Rafinuoti grūdai, įskaitant baltą duoną, baltieji ryžiai ir makaronai, greitai virsta cukrumi organizme, didinant trigliceridų kiekį. Sūriai grūdų duona, grūdai, krekeriai, makaronai ir rudieji ryžiai lėčiau pasisuka į gliukozę.

Alkoholis

Be paprasto cukraus ir rafinuotų grūdų, alkoholis gali sukelti aukštą trigliceridų kiekį, netgi žmonėms, kurių kūno svoris yra sveikus. Amerikos širdies asociacija teigia, kad net maži alkoholio kiekiai gali turėti didelį poveikį trigliceridų kiekiui. Sumažėjęs alkoholio vartojimas gali padėti sumažinti sveikų trigliceridų kiekį. Jūsų gydytojas gali pasakyti, kokia yra jūsų saugoma alkoholio koncentracija.

Dietos riebalai

Žmonės, kurių kūno svoris yra sveikas, gali turėti padidėjusį trigliceridų kiekį dėl riebalų, kuriuos jie valgo. Siekiant sumažinti trigliceridų kiekį, Amerikos širdies asociacija rekomenduoja mažinti sočiųjų riebalų, trans-riebalų ir cholesterolio kiekį kraujyje. Sotieji riebalai dažniausiai randami gyvūninės kilmės produktuose, įskaitant riebalinius raudonosios mėsos gabalus, nenugriebtą pieną, sūrį, sviestą ir kiaulinius taukus. Gyvūnų produktai taip pat yra didelio cholesterolio kiekio. Trans-riebalai randami komercinėse keptuose ir keptuose maisto produktuose. Pakeiskite nesveikų aliejų ir riebalų su mononesočiųjų riebalų, tokių kaip alyvuogių aliejus arba rapsų aliejus. Omega-3 riebalų rūgštys taip pat įrodė trigliceridų kiekio mažinimą. Įtraukti į dietą žuvį, turintį omega-3 riebalų rūgščių, tokių kaip lašiša, sardinės, tunai ir tilapija.

Pratimas

Nepaisant kūno svorio, fizinis krūvis gali atlikti svarbų vaidmenį sveikų trigliceridų lygyje. Amerikos širdies asociacija rekomenduoja ne trumpiau kaip penkias dienas per savaitę treniruotis bent 30 minučių. Reguliarus fizinis aktyvumas gali padėti sumažinti trigliceridus ir kitus cholesterolio kiekius, kurie gali sukelti širdies ligas, tuo pat metu skatinant gerą cholesterolio kiekį.