Kas sukelia dusulį ir galvos svaigimą, kai treniruojasi?

Šiomis dienomis girdime vis daugiau apie pratimų naudą. Pratimai padeda išlaikyti mūsų širdies sveikatą, gali padėti numesti svorį ir netgi gali būti naudingi tiems, kurie kenčia nuo depresijos. Tačiau kai kuriais atvejais žmonės gali pradėti dusulį ir galvos svaigimą, tuo pat metu užsiimdami savo įpročiais. Šių simptomų priežasčių ir pavojų supratimas yra labai svarbus siekiant išlaikyti saugumą per treniruotę.

Intensyvus pratimas

Per pratimą mūsų kūnas patiria įtampą ir stresą, dažnai sukelia širdies ritmo, kraujospūdžio ir kvėpavimo dažnio padidėjimą. Atsižvelgiant į pratimų sunkumus, šie gyvybiškai svarbūs požymiai gali didėti tik vidutiniškai arba iki didelio lygio. Todėl intensyvus fizinis kvėpavimas yra ne tik dažnas šalutinis poveikis, bet ir laukiamas įvykis. Tiesą sakant, tie, kurie treniruojasi neuždengdami pratimai, dažnai užsiima tik švelniais veiksmais. Ypač intensyvaus fizinio krūvio metu širdies susitraukimų dažnis taip pat gali sukelti lengvas ar vidutinio sunkumo galvos svaigimo atvejus.

Aukštas kraujo spaudimas

Kadangi treniruočių sunkumas padidėja, treniruokliai gali tikėtis, kad padidės kraujo spaudimo lygis. Nors švelnus kraujo spaudimas gali būti naudingas širdžiai, reikšmingas pakilimas gali būti gana pavojingas, o iš tikrųjų gali pasireikšti dusulys ir galvos svaigimas. Tiems, kuriems anksčiau buvo hipertenzija, reikia nedelsiant įvertinti kraujo spaudimą, jei pasireiškia dusulys ir galvos svaigimas. Amerikos taryba pratybų teigia, kad mankšta, kai kraujospūdis viršija 200/100, gali būti pavojingas.

Mažas cukraus kiekis kraujyje

Žemas cukraus kiekis kraujyje, kitaip vadinamas hipoglikemija, yra dar viena dažniausia priežastis, dėl kurios treniruojasi kvėpavimas ir galvos svaigimas. Per pratimą organizmas remiasi gliukozės kiekiu kraujyje kaip degalų forma, o kai šio junginio lygis per mažas, dažnai tampa akivaizdūs hipoglikemijos požymiai ir simptomai. Diabetikai gali norėti patikrinti savo cukraus kiekį kraujyje prieš pradėdami vartoti, kad įsitikintumėte, jog jų lygis yra saugus. Remiantis Amerikos tarybos praktika, diabetuotojai neturėtų pradėti pratimo sesijos, jei jų cukraus kiekis kraujyje yra mažesnis nei 100 mg / dL.

Plaučių funkcijos sutrikimas

Nors širdies sveikata yra labai svarbi tiems, kurie dalyvauja pratybų programoje, plaučiai taip pat atlieka svarbų vaidmenį. Iš tikrųjų, plaučiai padeda deguoniui tiekti visoms kūno dalims, įskaitant raumenis. Tiems, kuriems buvo diagnozuota plaučių liga, įskaitant lėtinę obstrukcinę plaučių ligą, emfizemą ar kitus, gali išsivystyti dusulys ir galvos svaigimas, nes deguonies tiekimas yra ribotas. Šiems asmenims papildomas deguonis gali būti reikalingas vidutinio sunkumo ar intensyvaus fizinio krūvio metu.