Kas yra arginine akg?

Jūsų sporto šakų lentynose nėra trūksta sporto papildų, reikalaujančių pagerinti sportinę veiklą, ir vienas iš jų yra arginino alfa-ketoglutaratas. Gamintojai propaguoja AAKG raumenims kurti, tobulina pratimo ištvermę ir padeda atkurti iš treniruočių. Deja, trūksta tokių pretenzijų palaikymo tyrimų. Be to, yra neigiamo šalutinio poveikio pranešimų. Pasitarkite su savo sveikatos priežiūros specialistu, prieš pradėdami vartoti papildomą AAKG.

Kas tai yra

Argininas yra amino rūgštis, o alfa-ketoglutaratas yra tarpinis junginys citrinos rūgšties ciklui, dar vadinamas Krebs ciklu. Citrinų rūgšties ciklas – tai reakcijų serija, kurios metu kaupiasi gliukozė, kad susidarytų adenozino trifosfatas. ATP yra didelės energijos molekulė, kuri jūsų kūnams suteikia degalų. Citrinų rūgšties ciklas atlieka svarbų vaidmenį suteikiant jums reikalingą energiją pratimo metu.

Kokia rėmėjų pretenzija

Proponentai teigia, kad arginino alfa-ketoglutaratas padidina azoto oksido gamybą, taip pagerindamas sportinę veiklą ir padeda raumeniui sukurti. Azoto oksidas yra dujos, kurias jūsų kūnas gamina natūraliai. Jis atpalaiduoja raumenis, išplečia kraujagysles, didina kraujo tėkmę ir padeda ląsteles bendrauti tarpusavyje. Teoriškai padidėjęs kraujo tekėjimas į raumenis padeda pagerinti ištvermės ir treniruotės efektyvumą, mažinti atsigavimo laiką ir stimuliuoti raumenų augimą.

Veiksmingumo klausimas

Tyrėjai ištyrė AAKG papildų poveikį ir paskelbė rezultatus 2011 m. Rugpjūčio mėn. “Tarptautiniame sporto mitybos ir fizinio aktyvumo metabolizmo žurnale”. Tyrime dalyvavo 24 fiziškai aktyvūs vyrai, kurie septynias dienas vartojo 12 gramų AAKG. Nors AAKG papildas padidino arginino koncentraciją kraujyje, tai nebuvo verčiama į ergogenines savybes, tokias kaip pagerėjęs kraujo tekėjimas ar padidėjęs fizinis aktyvumas.

Arginino alfa-ketoglutarato saugumas

Tyrėjai dar turi ištirti AAKG saugumą. Yra pranešimų apie neigiamą poveikį, dėl kurio reikia apsilankyti ligoninėje. Remiantis žurnalo “Žmogaus ir eksperimentinė toksikologija” 2009 m. Gegužės mėn. Ataskaita, 33 metų vyras buvo įleidžiamas į ligoninę su širdies plakimu, galvos svaigimu ir vėmimu. Du kiti vyrai, 21 ir 24 m. Amžiaus, patyrė panašius simptomus iš kitokio AAKG papildo. Autoriai teigia, kad dėl šių simptomų gali būti padidėjęs azoto monoksido padidėjimas kraujyje.