Kas yra ciberžolė ir kur tai gaunate?

Inksto šaknies giminaičio ciberžolių augalas daugiausiai auga Indijoje, Kinijoje ir Afrikoje. Tai suteikia kario ryškiai geltonos spalvos ir karčiojo skonio. Kaip žolelių prieskoniai, ciberžolė pasirodo indų daugybėje patiekalų. Pasak Los Andželo Kalifornijos universiteto Smegenų tyrimų instituto, šaknis arba šakniastiebis turi turtingą kurkumino, kuris turi ligų prevencijos ir gydymo savybių, tiekimą. Žemės ciberžolė yra daugelyje maisto prekių parduotuvių prieskonių skyriuje arba internetu iš sveikatos maisto platintojų.

Kukurūzai Indijos ir Azijos šalyse prideda skonį sriuboms, troškiniams, troškinimams, daržovėms ir mėsai, tačiau labiausiai – Indijoje. Indai taip pat apibarsto jų česnakus, kad pagerintų žaizdos, infekcijos ar bėrimo gijimą. Jie liaupsina ciberžolę, kad padėtų laringitui ir žolelį prarytų gydyti bronchitą ir lėtines ligas. Pasak “UCLA”, “rūgštus šaknys” žada kaip Alzhaimerio ligos, Parkinsono ligos ir tam tikrų vėžio formų gydymą dėl savo antioksidantų gausos. MedlinePlus teigimu, iš rytų žmonės jau vartoja ciurzolą dėl diskomforto virškinamajame trakte, kepenų sutrikimų, tulžies pūslės sutrikimų, galvos skausmo, bronchito, peršalimo, plaučių infekcijų, fibromialgijos, karščiavimo, menstruacijų ir depresijos atvejų.

Pelėms kurkuminas, ciberžolių sudedamoji dalis, blokuoja odos vėžio vystymąsi ir slopina kai kurių krūties vėžio plitimą. Tolesnis tyrimas su “Taxol” kepenų mišiniu yra kepenų cirozė su rimtu šalutiniu poveikiu. Remiantis UCLA, tyrėjai nustatė šio vaisto nepageidaujamo poveikio pasireiškimo ir sunkumo sumažėjimą. Kitas tyrimas su pelėmis, atliktas 2004 m., Parodė, kad kurkuminas gali sumažinti Alzhaimerio ligos poveikį. UCLA praneša apie šį pakviestą žmogaus tyrimą.

UCLA mokslininkai sukūrė pirmąjį tyrimą, skirtą įvertinti kurkumino žmonėms, sergantiems Alzheimerio liga. Trisdešimt šeši pacientai, dalyvavę šiame tyrime, vartoja didelę kurkumino dozę, norėdami pamatyti, kaip gerai organizmas sugeria ir naudoja stiprų antioksidantą. Kiti Johns Hopkins universiteto ir Vašingtono universiteto tyrimai tikrina, ar kurkuminas teigiamai veikia cistinės fibrozės gydymą. Šio tyrimo varomoji jėga buvo teigiami pelių, turinčių šią plaučių būklę, tyrimo rezultatai. Be to, mokslininkai iš Gruzijos medicinos koledžo teigia, kad ciberžolė gali sumažinti hemoraginio insulto sunkumą sumažinant atsakingo kraujo krešulio dydį, praneša “Science Daily”.

Cukraumas yra plačiai naudojamas Rytų kultūrų, kuriose žmonės turi statistiškai mažesnę daugelio vėžio, širdies ligų ir Alzhaimerio ligos atvejų. Sergamumas uždegiminėmis ligomis taip pat yra mažiau paplitęs rytuose. Ciberžolė sumažina kūno uždegimą, todėl suteikia didžiulį kovos su ligomis galimybę. Minimalus šalutinis poveikis atsiranda dėl ciberžolės vartojimo maisto produktuose arba kaip namų ūkio priemonių. Esant labai didelėms dozėms, naudojant ciberžolę / kurkuminą, vaistinis preparatas sukelia tam tikrą šalutinio poveikio riziką, įskaitant virškinimą, pykinimą ir viduriavimą. Pasak nacionalinio papildomos ir alternatyvios medicinos centro, nors ir saugus kepenims, ciberžolė gali sukelti žmonėms, sergantiems tulžies pūslės problemomis, jų simptomų pablogėjimą.

Naudoja

Gyvūnų studijos

Žmogaus studijos

Šalutinis poveikis ir dozavimas