Kas yra tribulus aquaticus?

Tribulus aquaticus yra vandens augalas, priklausantis vandens kaštainių šeimai. Ajurvedos medicinoje jis vartojamas bendrajai sveikatai, opoms, skausmui ir cukraus kiekiui kraujyje reguliavimui. Trūksta žmonių tyrimų, todėl neįmanoma sužinoti, ar tai veikia šiems tikslams. Augalo vaisiai paprastai valgomi Europoje, Azijoje ir Afrikoje ir yra naudingos maistinės vertės. Ekstraktai iš vaisių ir lapų yra maisto papildas.

Antihiperglikeminė veikla

Vandens kaštonai turi savybes, kurios kovoja su aukštu gliukozės kiekiu kraujyje, bet jis dar turi būti įvertintas žmonėms. Tyrėjai naudojo šaknies ekstraktą gyvulinio diabeto modeliui su gerais rezultatais. Remiantis rezultatais, paskelbtais 2014 m. Vasario mėn. “Journal of Ethnopharmacology” paskelbtuose rezultatuose, augalo sudedamoji dalis rodė stiprų antihiperglikeminį poveikį. Pasak autorių, tai rodo pažadą kaip alternatyvų aukšto cukraus kiekio kraujyje gydymą, tačiau reikia daugiau tyrimų.

Skausmo mažinimo veikla

Mokslininkai atskleidė vandens kaštainių skausmą malšinančias savybes, bet vėlgi jie nebuvo įvertinti žmonėms. Dabartinių farmacijos tyrimų žurnalas paskelbė išvadas savo 2010 m. Sausio mėn. Numeryje. Tyrėjai nustatė, kad vandens kaštainiuose esančios medžiagos parodo reikšmingas skausmą malšinančias savybes dviem būdais: sumažindamas uždegimą ir slopindamas centrinės nervų sistemos skausmo signalus. Autoriai tvirtina, kad vandens kaštainis gali būti saugesnė alternatyva nuo opiatų veikiančių skausmą malšinančių vaistų.

Maistinis turinys

Vandens kaštainiai turi didelę maistinę vertę, kaip teigia botanikos mokslininkas Tong Kwee Lim, Ph.D. “Valgomieji vaistiniai ir nevaistiniai augalai”. Jis rašo, kad vandens kaštainiai yra ypač daug mineralų, tokių kaip kalcis, cinkas, kalis, varis ir magnis. Jie taip pat turtingi tam tikrų B vitaminų, tokių kaip riboflavinas, B-6 ir folatų. Kalbant apie makroelementus, augalo vaisius daugiausia sudaro angliavandeniai, bet jame yra ir baltymų ir skaidulų. Vandens kaštainiai laikomi tiek maistiniu, tiek vaistiniu augalu, rašo Limas.

Naudokitės atsargiai

Jei ketinate vartoti tribulus aquaticus diabetui gydyti ar kitoms ligoms, reikia glaudžiai bendradarbiauti su savo gydytoju. Atsižvelgiant į cukraus kiekį kraujyje mažinančius vaistus, padidėja hipoglikemijos rizika, kai cukraus kiekis kraujyje nukris žemiau normos. Jūsų gydytojui gali prireikti koreguoti vaisto dozę. Apie sunkius šalutinius poveikius, susijusius su tribulus aquaticus vartojimu, nepastebėta. Saugumas ir veiksmingumas žmonėms nebuvo tinkamai ištirtas, todėl įmanoma pranešti apie nepageidaujamus šalutinius poveikius.