Kodėl gerti vandenį po treniruotės?

Vanduo yra svarbiausia aktyvių žmonių maistinė medžiaga. Gydyti daug vandens po pratimai yra labai svarbu, norint pakeisti skysčius, kuriuos jūs prarandate prakaitavimui per savo treniruotę. Geros drėkinimo palaikymas taip pat palaiko sveiką svorio praradimą. Tačiau svarbu nevartoti pernelyg didelių vandens kiekio po pratimo, nes tai gali sukelti pavojingą sveikatos būklę, vadinamą hipotremija.

Geriamasis vanduo po pratimo padės jums pakeisti fizinio aktyvumo metu prarastus skysčius, kad užtikrintumėte tinkamą hidrataciją. Pratimai prailginant prakaitą, jūsų kūnas praranda didelį kiekį vandens, dėl kurio gali atsirasti dehidratacija, jei jūs jo nekeisite geriant vandeniu ir kitais skysčiais. Padažnėję prakaito pratimai per valandą gali viršyti kelis litrus. Gera priemonė, ar jūsų organizmas tinkamai rehidruodavo po pratimo, yra jūsų šlapimo spalva. Jei esate gerai hidratuotas, šlapimas bus aiškus. Kruopščiai hidrinant po pratybų, geriausias pasirinkimas yra gerti šalto vandens, nes tai taip pat padės atkurti jūsų temperatūrą iki normalaus lygio.

Be pagrindinių skysčių pakeitimo, geriamasis vanduo po pratybų taip pat atlieka svarbias svorio mažinimo funkcijas. Geriamasis vanduo padeda užpildyti jus, leidžiant jums jaustis visiškai valgant mažiau kalorijų. Kūne yra sunku atskirti alkį ir troškulį, todėl troškimas gali sukelti per daug valgyti. Be to, dehidratuojant tik 1 proc., Gali smarkiai sumažėti metabolizmas, dėl kurio gali trikdyti svorio mažėjimą. Todėl geriamasis vanduo yra geras fizinio krūvio papildymas, jei jūs bandote pasiekti arba išlaikyti sveiką svorį.

Nors geriamasis vanduo po pratimo gali padėti pakeisti prakaitui prarastų skysčių, taip pat svarbu gerti vandenį prieš pratimą ir jo metu, kad būtų užtikrintas tinkamas drėkinimas, ypač jei dirbate karštą dieną arba ilgą laiką. Geriamieji skysčiai, išskyrus vandenį, pavyzdžiui, pieną ar sultis, taip pat gali padėti paversti savo kūną po pratimo, tačiau kofeino gėrimai nėra geras pasirinkimas hidratacijai, nes kofeinas iš tikrųjų skatina skysčių nykimą. Sportiniai gėrimai, kuriuose nėra kofeino, yra protingas hidratacijos pasirinkimas ilgiau kaip 90 minučių trukusiems treniruočiams. Be to, kad pakeistų skysčius, sportiniai gėrimai taip pat atkuria esminius elektrolitus, prarastus per išsamų treniruotes.

Pratybų metu ir po jo gerkite šiek tiek vandens. Tačiau, geriant didelius vandens kiekius po pratimo, gali kilti pavojinga būklė, vadinama hiponatremija, dėl kurios gali atsirasti traukuliai, koma ir netgi mirtis. Ši būklė yra reta tarp sveikų žmonių, nors tai kartais pasitaiko ir sportininkams, pvz., Maratono bėgikams, kurie treniruotės metu ar po jo geria daug galonų vandens. Atlaikant treniruotes ar renginius, tokius kaip maratonas, sportininkai turi stebėti, ar nėra painiavos, pykinimo, vėmimo, nuovargio ir patinusių rankų ir kojų jausmų, nes tai gali reikšti problemą, dėl kurios reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Hidratacija

Vanduo ir svorio kritimas

Apsvarstymai

Įspėjimas