Kodėl mano keliai patamsėja ir susitrenkia po bėgimo?

Kai atliekamas nuosekliai, važiavimas yra veiksmingas būdas pagerinti jūsų metabolizmą ir suteikti plaučiams ir širdžiai treniruotę. Tačiau važiavimas yra be trūkumų, nes jis gali sukelti didelį spaudimą jūsų kojoms ir kojoms. Jei turite antsvorio, turite silpnus kelius arba dėvėkite batus, kurie tinkamai neatitinka jūsų kojų, bėgimas gali pakenkti jūsų keliams, sukelti kraujosruvų ir patinimų simptomus. Kai kurios ligos, tokios kaip artritas, taip pat gali sukelti panašius simptomus. Jei po bėrimo kūno svorio ir patinimų nuolat kyla, kreipkitės į gydytoją.

funkcijos

Žaizdos ir patinimas jūsų keliuose rodo traumą. Sumušimai yra kraujagyslių, sugeriančių ir ištekėjusių krauju, audinys po oda. Tinimas gali būti tolesnės audinio traumos, uždegimo ar kraujo kaupimosi rezultatas. Sunkiais atvejais jūsų keliai gali būti kieta, o judesio spektras gali būti ribotas. Daugeliu atvejų keliai bus skausmingi. Jei ne, patinimas ir kraujosruvos gali būti dėl esminio medicininio sutrikimo.

Priežastys

Įvairias pagrindines problemas gali sukelti susižaloję ir patinusios kelio po bėgimo. Jei esate dėvėjęs batus, kurie netinka tau tinkamai, galite pakoreguoti vaikščiojimą, kuris tada įtempia kaulus, sausgysles ar kelio raiščius. Važiuojant sunkiais ar netolygiais paviršiais, gali atsirasti kraujosruvų ir patinusių kelių, ypač jei jūs turite antsvorį arba ilgai nenaudojate. Struktūrinė jūsų kelio problema gali sukelti kraujosruvas ir patinimą dėl audinių ir kraujagyslių slėgio. Kai kuriais atvejais pagrindinė medicininė sutrikimas, pvz., Artritas, gali būti priežastis.

Gydymas

Sumušimas ir patinimas jūsų keliuose turėtų būti gydomi poilsiu, ledu, suspaudimu ir pakilimu – RICE protokolu. Kiekvieną valandą, po bėgimo, kiekvieną valandą 20 minučių užtepkite ledu keliais. Užvyniokite ledo pakelį rankšluosčiu, kad nesusidarytumėte odos. Padidinkite savo kelius virš savo širdies, kad išlaikytumėte kraujo ir kitų skysčių kaupimąsi ir padidėtų patinimas. Sukelkite savo kelius su tvarsčiu, kad padėtumėte patintis ir pagreitintumėte gijimo procesą. Palikite kuo daugiau savo kelio, kad jie galėtų greičiau ir efektyviau išgydyti.

Prevencija

Jei turite per didelį svorį arba per metus nesinaudojote, pabandykite važiuoti minkštesniu paviršiumi, pvz., Guminiu keliu, kad sumažintumėte stresą ant kelių. Pratimai mažesniam intensyvumo laikui, kol sukursite daugiau ištvermės. Arba naudokite įrangą, kuri palaiko jūsų kelius, pvz., Elipsinę mašiną, arba atlikite kitą veiklą, pvz., Važiavimą dviračiu ar plaukiojimą, kad nepadarytumėte didelio spaudimo ant kojų ir kelio. Kai jūs prarasite svorį ir yra labiau naudojami sportuoti, galite grįžti į bėgimą. Kreipkitės į kvalifikuotą specialistą dėl tinkamo batų tvirtinimo. Paplitusios kojos yra įprasta problema, dėl kurios paprastai reikia batų su atramomis. Jei vartojate prevencinius žingsnius, nenustato simptomų, kreipkitės į gydytoją, kad išvengtumėte pagrindinės struktūrinės problemos ar medicininio sutrikimo.