Kodėl mes turime vandens filtrus?

Vanduo gali turėti nešvarumų, mineralų, chemikalų ir kitų priemaišų, dėl kurių kvepia ir skonis blogas. Kai kurie iš šių teršalų gali kelti pavojų jūsų sveikatai, ypač kai jie apima mikroskopinius organizmus ir bakterijas, kurios gali sukelti sunkią ligą. Vandens filtravimas gali padėti išvalyti vandenį, pašalinti šias priemaišas ir padaryti jį saugus gerti, o dažnai gerina jo skonį.

Nuosėdų šalinimas

Mechaniniai filtrai naudojami lapams ir kitiems nuolaužams pašalinti iš vandens, kartu su purvu, dumblu ir molio dalelėmis vandenyje. Mechaniniai filtrai gali būti pagaminti iš metalinių ekranų, audinių, keramikos ar popieriaus. Šios priemaišos, vadinamos nuosėdomis, gali sukelti nemalonų skonį, tačiau paprastai jos nekelia pavojaus sveikatai. Daugelyje namų vandens filtravimo įrenginių naudojami keičiami popieriniai filtrai, iš kurių išsiskiria smulkios nuosėdos.

Mažinti mineralus

Geležis ir kitos mineralinės medžiagos, tokios kaip kalcis ir manganas, nėra pavojingi žmonių sveikatai, tačiau jie gali sukelti geriamojo vandens skonį metalo ar tiesiog nemalonu. Geležis ar manganas gali sukelti drabužių dėmių, kai plaunamas vanduo turi šiuos elementus, ir jie gali net keisti porcelianą ir kitus indus, plauti mineraliniu turtu vandenyje. Šie mineralai gali kauptis vandens vamzdynuose, palaipsniui užsikimšti ir sumažinti vandens slėgį, galbūt sukelia santechnikos problemas.

Patogeno pašalinimas

Norint išlaikyti kenksmingas bakterijas ir parazitus iš geriamojo vandens, yra būtina vandens filtravimas. Giardiazė yra ligos rūšis, sukelianti viduriavimą ir gali trukti ilgiau kaip šešias savaites. Mikroskopinis parazitas, kuris sukelia ligą, yra Giardia intenstinalis, organizmas, kuris daugelį mėnesių gali išgyventi aplinkoje. Jis gali būti suvartotas iš vandens, kuris yra užterštas gyvūnų arba žmogaus išmatomis. Kitas parazitas, kuris gali sukelti panašius simptomus, yra kriptosporidijus. Cryptosporidium yra atsparus chlorui ir turi būti filtruojamas mechaniniais filtrais. Šie patogenai veiksmingai pašalinami, pratekant vandeniui, naudojant filtrus, išvardytus kaip mikro-, ultra- ir nano-filtrai.

Chloro nuleidimas

Dauguma komunalinių vandens tiekimo įmonių naudoja chlorą geriamojo vandens valymui, nes tai yra nebrangi, paprasta naudoti ir labai efektyvi daugelio vandenyje esančių bakterijų nužudymui. Tai taip pat gali pašalinti kai kuriuos virusus. Nors tai yra gera dezinfekavimo priemonė, chloras gali pagaminti geriamojo vandens kvapą ir skonis nepatogus, jis taip pat gali reaguoti su kai kuriais metalais, kad susidarytų pavojingų junginių. Suaktyvinto anglies filtras pašalina chloro kvapą ir skonį iš vandens.

Pašalinti pavojingą švą

Švinas yra toksiškas, kai jis nurijamas, ir svarbu jį pašalinti iš geriamojo vandens. Švinas dažniausiai patenka į geriamąjį vandenį, kai jis patenka į vandens tiekimą iš senų santechninių vamzdžių arba lydmetalio, naudojamo kartu su jais. Jis gali būti pašalintas iš vandens per atvirkštinio osmoso filtrus, distiliavimo ir anglies filtrus, specialiai skirtas metalui pašalinti. Jei naudosite gerą vandenį, sveikatos priežiūros įstaigos rekomenduos, kad švinas ir kiti teršalai būtų bent kartą per metus išbandyti.

Iki 1940-ųjų dauguma pesticidų buvo sunkiųjų metalų, kurie nebuvo lengvai ištirpinti vandenyje, tačiau šiandien pesticidų likučiai geriamajame vandenyje gali didėti, nes šiuolaikiniai organiniai pesticidai ištirps vandenyje ir gali lengvai patekti į vandens tiekimą. Su aktyvuoto anglies filtru galima pašalinti pesticidus ir lakiuosius organinius junginius iš geriamojo vandens.

Pesticidų ir cheminių medžiagų šalinimas