Kodėl žmonėms sunku valgyti žalią mėsą?

Kai aukščiausios klasės restoranai patiekiasi su jautienos tartariu, jie turi jį supjaustyti arba padėti, kad žmonės galėtų jį kramtyti. Tuo pat metu jie tarnauja žaliai mėsai, jie taip pat įspėja savo klientus apie jo vartojimo pavojus. Jei esate, kaip ir daugelis diners, laikykitės įspėjimų ir išvenkite žalios mėsos. Jūsų pasirinkimas gali būti grindžiamas susirūpinimu dėl saugumo, arba jūs tiesiog norėsite patenkinti virtos mėsos skonį.

Anatomija

Aštrūs nagai, ilgi, aštrūs dantys, žandikauliai, judantys tik aukštyn ir žemyn, o didelė burnos dalis, lyginant su galva, leidžia mėsėdžiams išnaikinti žiaurią mėsą. Kita vertus, žmonės turi minkštus nagus, plokščius dantis ir žandikaulius, judančius iš vienos pusės į kitą. Žmogaus dantys negali iš kaulų išplauti kūno, o jų nagai negali sudaužyti žalios mėsos. Žmogaus dantys yra blogi, nes jie supjausto žaliavinę mėsą, tačiau gerai šlifuojant maisto produktus, kuriuose yra daug skaidulų, tokių kaip grūdai, vaisiai ir daržovės.

Mityba

Mėsėdžiams pasižymi labai stiprios skrandžio sulčių, galinčių nugriauti baltymą žalią mėsą ir sumažinti bakterijų ir parazitų, dažnai randamų žalioje mėsoje, poveikį. Jų skrandžiai turi daug mėsos, o jų žarnos yra daug trumpesnės nei žmogaus žarnos, sutrumpinant laiką, kai bet kokios pavojingos bakterijos susilpnėja virškinimo sistemose; priešingai, žmogaus skrandžio rūgštys yra daug lengvesnės. Be to, žmonės remiasi seilėmis burnoje ir didelėse ir plonosiose žarnose, kad padėtų virškinti ilgą laiką. Pasak Richardo Wranghemo, “Sugavimo ugnies: kaip gaminti žmones pagaminti” autorius, mėsos gaminimas pradeda suskaidyti jo baltymą, leidžiant žmonėms įgyti daugiau energijos ir mitybos.

Saugumas

Maisto gaminimas žudo bakterijas ir parazitus žalią mėsą, kurios gali sukelti jus ligą ar netgi jus nužudyti. Ankstyvieji žmonės galbūt neturėjo žinoti E. coli bakterijų, salmonelių, trichineliozės ar bruceliozės pavadinimų, tačiau jie galėjo matyti pasekmes, pasitaikiusias valgant žalią mėsą, pvz., Sunkius mėšlungius, viduriavimą, kraujo išmatose, karščiavimu ir vėmimu.

Skonis

Jei nepakaktų, kad žalios mėsos yra sunkiai virškinamos ir gali susižeisti, ji taip pat turi mažiau skonio nei virta mėsa. Žmonės, kaip ir kiti gyvūnai, reaguoja į virtos mėsos kvapą. Iš tikrųjų, pagal Maisto gaminimo svetainės mokslą, beveik 600 komponentų sudaro jautienos aromatą. Kai mėsa yra šildoma, jos cukrus ir baltymai sujungiami, o mėsa bus rudos ir įgis skonį.