Kokį poveikį rūgštiniams maisto produktams turi organizmas?

Maisto pH priklauso nuo jo rūgštingumo ar pagrindo, kurį paprastai nustato dirvožemis, kuriame jis auga. Norint išlikti sveikas, turite išlaikyti tinkamą pH balansą savo kūne. Acidozė yra būklė, kai jūsų kūnas tampa per rūgštus. Kita vertus, jei alkalozė yra, jūsų kūnas yra pernelyg šarminis arba bazinis. Valgių maisto tipų poveikis jūsų organizmo pH lygiui. Per daug rūgštingų maisto produktų vartojimas gali turėti neigiamos įtakos bendrajai sveikatai. Kita vertus, šarminių maisto produktų valgymas linkęs išlaikyti pusiausvyrą tarp jūsų sistemos ir tinkamo pH lygio.

Rūgščiųjų maisto valgymas

Šalutinis poveikis, susijęs su per daug rūgštingų maisto produktų vartojimu, yra pernelyg rūgštūs, depresija, galvos skausmai, spuogai, sausa oda, nuotaikos svyravimai, prastas virškinimas, trapūs nagai ir plaukai bei jautrios dantenos. Lengvas acidozės atvejis gali padidinti kūno laisvųjų radikalų kiekį, mažinant jūsų mobilią energiją. Bakterijos ir virusai klesti rūgštinėje aplinkoje, ir bet kokia acidozė sukelia kūno jautrumą bakterinėms ir virusinėms infekcijoms.

Acidozė

Pastovioje acidozės būsenoje jūsų organizmas naudoja turimus mineralus, kad padėtų išlaikyti pH lygį. Kalcis yra svarbiausias mineralas, kurį jūsų organizmas naudoja rūgščiai neutralizuoti. Kai jūsų kūnas pakartotinai išplauna kalcį iš kaulų, galite pradėti vystyti tokias sąlygas kaip osteoporozė. Acidozė taip pat yra pagrindinis veiksnys pabrėždamas jūsų kūną ir padidindamas kortizolio lygį, kuris turi įtakos miego režimams. Acidozė gali sukelti inkstų akmenis, mažinti augimo hormonus, padidinti kūno riebalus ir sumažinti raumenų masę.

Maisto produktai, kurie sudaro rūgščių

Kai kurie maisto produktai yra labiau rūgštūs nei kiti. Vengdami per daug rūgščių maisto produktų, galite padėti išlaikyti pusiausvyrą tarp pH lygių savo kūne. Pieno produktai, įskaitant visų tipų sūrius, sviestą ir pieną, yra rūgšti. Mėsa iš elnio, laukinių medžiojamųjų gyvūnų, naminių paukščių, vėžiagyvių, šalto vandens žuvų ir galvijų taip pat yra rūgštus. Kiti rūgštiniai produktai apima daug receptinių vaistų, kavos, gaiviųjų gėrimų, alkoholio, sojos ir išrūgų baltymų izoliatų, margarino ir sintetinių vitaminų.

Disbalanso rizika

Jūsų kūnas nuolat dirba palaikydamas tinkamą pH balansą tarp 7,35 ir 7,45. Kaip nuoroda, gryno vandens pH yra 7. Jei pH lygis nukrenta žemiau 7,35, kliniškai atsiranda acidozė ir jūsų centrinė nervų sistema pradės nuslopinti. Jei jūsų pH lygis yra mažesnis nei 7, turite sunkią acidozę, kuri gali sukelti komą ir galiausiai baigsis mirtimi. Kai jūsų pH lygis viršija 7,45, jūs turite alkalozę. Alkalozė daro jūsų nervų sistemą padidėjusį jautrumą, sukelia raumenų spazmus ir traukulius.