Kokia yra pagrindinė sartorius raumens funkcija?

Sartorius raumenys yra ilgiausia žmogaus kūno raumenys, važiuojantys nuo klubo iki kelio. Techninė raumenų kilmės vieta yra priekinė viršutinė šlaunikaulio stuburėlė – klubo kaulo viršuje ir priekyje, o įdėklavimas yra blauzdikaulio proksimalinio galo vidurinis aspektas kelio viduje. Sartorius raumenys sulaužo klubo ir kelio sąnarius, sukasi iš klubo išorės ir pagrobia klubą.

Hip lieknėjimas vyksta tada, kai viršutinė kūno dalis yra nuleista arba kojos pakėlimas, kuris gali atsirasti lenkdamas juosmens ar kojos pakėlimo, sulenkęs kelio. Be sartorius, kiti raumenys, kurie dirba, kad sulaužytų klubus, – tai iliakas, psoas, rectus femoris ir pectineus.

Kelio lankstymas yra tada, kai kelio lenkimas ir apatinė kojos judėjimas link šlaunies. Kelio sąnarys vyksta su sartorius ir šešiais kitais raumenimis: semitendinosu, semimembranosu, bicepsine femoris, gracilis, popliteus ir gastrocnemius.

Išorinis arba šoninis klubo sukimasis vyksta tada, kai šlaunys ir / arba dubens yra pasuktos į išorę, toli nuo kūno. Gluteus maximus, gluteus medius, piriformis, kvadratinė šlaunika, vidinės ir išorinės obturatoriaus ir gemelio raumenys viskas dirba su sartorius, kad išoriškai pasuktų klubą.

Hip abduction yra tada, kai kojos laikomos tiesiai ir persikelia nuo kūno. Guteus maximus, gluteus medius ir tensor fasciae latae raumenys suaktyvina sartorius, kad atliktų šį judėjimą.

Sartorius raumenys yra biartikuliuotas, tai reiškia, kad jis kerta dvi jungtis. Šiuo atveju raumenys kerta klubo ir kelio sąnarius. Kryžminio kojų judėjimas užsiima sartorius per visus savo veiksmus, jis išlieka aktyvus ir įsitraukęs į šią poziciją. Sartorius raumenis savo pavadinimą gauna iš lotyniško žodžio, skirto specialiajam, kuris yra sartoras. Buvo žinoma, kad dailylentės sėdėjo ant grindų, kol jie dirbo, panašiai kaip raumenys, taip pat naudojant vieną iš savo funkcijų.

Hipo lūžis

Kelio lūžis

Išorinė rotacija iš klubo

Hipo pagrobimas

Sartorius in action