Kokia yra visa eliminacijos dieta?

“Total Elimination Diet” (TED) yra griežtas mitybos režimas, skirtas diagnozuoti maisto alergijas. Jis dažnai vartojamas krūtimi maitinančioms motinoms, kurių kūdikiams yra alergijos simptomų – kai kūdikis slauga, tam tikri alergenai gali būti perduodami jai per motinos pieną. Eliminacines dietas taip pat gali naudoti suaugusieji, kurie serga maisto netoleravimo simptomais. Valdydami savo mitybą galite tiksliai nustatyti, kokie maisto produktai sukelia jūsų simptomus. Tai nėra svorio mažinimo režimas ir jo nereikia laikytis ilgą laiką. Visada kreipkitės į gydytoją prieš radikalią dietos pasikeitimą.

Istorija

Eliminacijos dietą sukūrė William G. Crook M.D. ir paskelbė 1987 metais. Nuo to laiko ją rekomendavo žindymo patarėjai ir kiti specialistai. Jis taip pat tapo gana dažna praktika nustatant maisto jautrumą. 2005 m. “Slaugos ir socialinių sveikatos enciklopedija” paskelbė išsamią dietų pašalinimo instrukciją, apibūdinančią juos kaip “testą”, naudojamą alergijos ir netoleravimo atskleidimui. TED yra labai griežta ir todėl rečiau naudojama. 2007 m. AP reporteris Rebecca Boone užsiminė savo patirtį šia tvarka ir galiausiai nusprendė pereiti prie receptinių kūdikių mišinių, o ne tęsti TED.

Metodas

Pašalinus dietą, pacientai nebevaldo valgyti jokių maisto produktų, įtariamų dėl jų ligos. Jei jų simptomai pagerėja, jie kiekvieną įtartą maistą pristato atskirai, kad pamatytų, kada ligos grįžta. Žindančioms motinoms TED yra labiausiai tikėtinas metodas, leidžiantis greitai išgelbėti kūdikius. TED susideda iš ekologiškos, laisvosios apynios kalakutienos ir ėrienos, kepta ir virtos bulvės ir jamsai, ryžiai ir soros, žalia ir geltona skvošas ir kriaušės. Persijungę į šią dietą, AskDrSears.com teigia, kad jūsų kūdikio liga gali nuslopti iki dviejų savaičių.

“Expert Insight”

Nacionalinis alergijos ir infekcinių ligų institutas teigia, kad maisto alergijos daro poveikį 6 – 8 proc. Vaikų iki 4 metų amžiaus, tačiau tik 3,7 proc. Suaugusiųjų. Daugiau kūdikių, nei suaugusieji, maistą netoleruoja, tačiau kūdikiams apskritai negali būti atliekami alergijos tyrimai. Pasak AskDrSears.com, kūdikiai reaguoja į motinos dietos pokyčius “dramatiškai ir greitai, dažnai per vieną ar dvi dienas”.

Apsvarstymai

“Slaugos ir socialinės sveikatos enciklopedija” teigia, kad griežtai pašalinti dietą nėra lengva. Jis sako: “beveik neįmanoma dietos pacientams valgyti restoranuose, mokyklose ar draugų namuose”. Ne tik tai, bet ir labai jauno vaiko išleidimas į dietos pašalinimą “gali pakenkti vaiko mitybai ir normaliam augimui,” Boone bandė “TED”, nes nieko nedarė. “Vaikų gastroenterologas rekomendavo, kad” nėra aiškių sutarimo Tarp gydytojų “. Kai kurie iš jų rekomenduoja hipoalergines formules.

Teorijos / spekuliatai

Daugelis gydytojų ir tyrėjų abejoja alergijų migrenoje, reumatoidiniu artritu, osteoartritu ir kitomis ligomis sąlygomis, teigia “Slaugos ir socialinės sveikatos enciklopedija”. Pašalinimas dietomis gali padėti geriau suprasti maisto nepakantumą mūsų sveikatai. Cituoja vieną motiną, kuri trumpai bandė TED, galiausiai nusprendė savo kūdikį suformuluoti. Vis dėlto mitybos pašalinimas padėjo jai suvokti, kad ji pati netoleravo pieno, kviečių ir glitimo.