Kokie neuropatijos padariniai dėl vitamino B12 trūkumo?

Vitaminas B-12 yra dietinis ar papildomas maistingas medžiagas, kurioms jūs naudojate kūno procesus, įskaitant raudonąsias kraujo kūnelių ir DNR formavimą, taip pat įprastą nervų sistemos funkciją. Jei turite B-12 trūkumą, galite išryškinti daugelį neuropatijos simptomų arba sugadinti nervų funkciją.

Fonas

Suaugusiesiems ir paaugliams vyrams ir moterims kiekvieną dieną reikia mažiausiai 2,4 mikrogramų vitamino B-12, atsižvelgiant į Nacionalinės mokslų akademijos Medicinos instituto nustatytus standartus. Jaunesniems vaikams reikia mažesnio kiekio šio vitamino, o nėščioms ir maitinančioms moterims ir paaugliams reikia šiek tiek daugiau. Žmonės, kurių amžius 50 ar jaunesni, paprastai gali gauti savo B-12 iš maisto produktų vitaminų, įskaitant žuvis, vėžiagyvius, mėsą, naminius paukščius ir pieną. Tačiau žmonėms nuo 50 metų dažnai būna sunkumų, sugeriančių B-12 tiesiogiai iš natūralių maisto šaltinių, ir jiems reikia valgyti B12 gardintą maistą arba vartoti B12 papildus.

Nervų pažeidimai

Jums reikia B-12 formuoti struktūras, vadinamas mielino apvalkalu, apsaugančias išorinius jūsų nervų paviršius. Jei sukursite B-12 trūkumą, galite sugadinti mieliną, kuris apima jūsų smegenų ir nugaros smegenų nervus, taip pat nervus, kurie praeina nuo nugaros smegenų. Potencialūs šios žalos simptomai yra kojų ir rankų dilgčiojimas ir tirpimas, sunkumų vaikščioti, dezorientacija, atminties praradimas ir demencijos forma, kuri gali atsirasti savaime arba su jais susijusiais nuotaikos pokyčiais. Paprastai šie simptomai vystosi palaipsniui, jei jūsų B-12 trūkumas neišsiskiria.

B-12 trūkumas ir anemija

Žmonės su B-12 trūkumais taip pat gali išsivystyti raudonųjų kraujo ląstelių sutrikimų, vadinamų megaloblastine anemija. Ši būklė atsiranda, kai trūksta pakankamo B-12, sukelia kito B tipo vitamino trūkumą, vadinamąjį folatą ar folio rūgštį. Savo ruožtu, folatų trūkumas sumažina jūsų organizmo gebėjimą gaminti raudonąsias kraujo keratozės ląsteles, kuriomis jūs naudojate, kad deguonį patektų į audinius. Gydytojai paprastai vartoja megaloblastinės anemijos buvimą kaip pagrindinį nenormaliai žemo B-12 lygmens diagnostikos rodiklį. Tačiau maždaug 25 proc. Žmonių, turinčių B-12 trūkumų, negydo anemijos, praneša Oregono valstijos universiteto Linus Pauling institutas. Dėl to sunkiau atskleisti trūkumą, kol prasideda nervinė žala.

Apsvarstymai

Pasak Nacionalinės sveikatos priežiūros įstaigų maisto papildų, dažnai galima keisti su nervais susijusius B12 trūkumo padarinius su B-12 injekcijomis arba didelėmis dozėmis geriamaisiais papildais. Tačiau jūs taip pat galite sukurti nuolatinį nervų pažeidimą, jei per tam tikrą laiką negausite tinkamo gydymo. Jei turite B-12 trūkumą kartu su neįprastai dideliu folio rūgšties ar folio rūgšties suvartojimu, galite panaikinti bet kokių simptomų, susijusių su anemija, padarinius, nepašalinus pagrindinio trūkumo. Savo ruožtu tokia situacija gali padidinti jūsų galimybes vystytis nenustatytai nervų žalai. Pasitarkite su savo gydytoju, kad gautumėte daugiau informacijos apie nervų sukeltas B-12 trūkumo pasekmes.