Kokie vaisiai turi daug cukraus?

Yra įvairių priežasčių, dėl kurių gali kilti susirūpinimas dėl cukraus kiekio valgomajame maiste. Diabetams reikia kruopščiai stebėti jų suvartojamą cukraus kiekį, o sportininkams ir po treniruotės sportininkams gali prireikti maisto produktų su dideliu cukraus kiekiu, kad jie galėtų palaikyti savo energiją ilgalaikiam ištvermės įvykiui. Pagrindinis vaisių cukraus šaltinis yra fruktozė, kuri yra natūralus cukrus.

Razinos, pagamintos dehidratuojant vynuoges, turi didelį cukraus kiekį. Vandens pašalinimo procesas kondensuoja cukraus kiekį, kiekvieną raziną supilkite su cukrumi. Viena ketvirtadalio puodelio razinų yra apie 130 kalorijų, iš kurių beveik visos yra iš cukraus. Tai lygu apie 29 g cukraus. Raziniuose taip pat yra 310 mg kalio.

Viename vidutinio dydžio apelsinyje yra apie 12 g cukraus ir 70 kalorijų. Apelsiniuose yra 269 mg kalio ir daug daugiau vandens nei razinos. Apelsinai taip pat turi visą rekomenduojamą dienos kiekį vitamino C.

Fruktozė yra suskaidyta kitaip nei paprastas cukrus, ir tai yra geresnis pasirinkimas diabetikams. Razinų glikemija yra 64, o apelsinai – 43. Vertesnė vertė, tuo greičiau cukrus patenka į kraują. Pasak Kolorado valstijos universiteto, kiekvienas kalio kiekis padeda išvengti mėšlungio.

Nors abu vaisiai turi daug cukraus, pasirinkimas priklauso nuo valgymo priežasčių. Diabeto turintys žmonės turi atsižvelgti į jų vaisių cukraus kiekį ir glikemines vertes kartu su kitais valgiais, kad užtikrintų, jog cukraus kiekis kraujyje išliks subalansuotas. Jei reikia mažesnio gliukozės kiekio vaisių, apelsinai yra geresnis pasirinkimas, tačiau jei reikia didesnio GI vaisių, razinos yra geresnis pasirinkimas.

Sportininkai turi skirtingus veiksnius, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis vaisius. Apelsinai turi daugiau vandens nei razinos, nors abu yra daug cukraus. Pratimai reikalauja tinkamo drėkinimo, todėl apelsinų nurijimas gali padėti aprūpinti energiją ilgais ištvermės įvykiais, kartu papildant vandens poreikius. Po įvykio organizmui reikia kuo greičiau susigrąžinti savo cukraus atsargas. Šiuo atveju razinos, kurių aukštiausia GI vertė, būtų protingesnis nei apelsinų pasirinkimas.

Razinos

Apelsinai

Privalumai

Diabetikai

Sportininkai