Kokie vitaminų priedai yra tinkami tulžies pūslėms?

Kalbant apie papildymus dėl tulžies pūslės sveikatos, vitaminas C yra vienas iš dažniausiai paminėtų mokslinių tyrimų. Gali būti naudinga apriboti Jūsų tulžies pūslės ligų, tulžies akmenų ir tulžies pūslės vėžio riziką. Tačiau neturėtumėte vartoti didelių vitamino C dozių, prieš tai nedelsdami kreipkitės į gydytoją, nes tai nėra saugu visiems.

Žvalgos akmenys yra labai dažnas skrandžio ir žarnyno skonio atvejis Vakarų populiacijose, kurių apie 80 procentų akmenų, kuriuose yra cholesterolio, pagal apžvalgos straipsnį, paskelbtą Alternatyvios medicinos apžvalgoje 2009 m.; Padidėjęs vitamino C kiekis gali padėti sumažinti tulžies akmenų riziką. Dieta, didesnė kalcio ir pluošto, mažesnė riebalų ir rafinuotų angliavandenių, pažymėjo peržiūros straipsnį, paskelbtą Nigerijos žurnale “Surgery Journal 2013”; vitaminas C padeda didinti cholesterolio kiekį kraujyje, riboja riziką, kad ji sukurs ir prisidės prie 2009 m. BMC Gastroenterologijoje paskelbtas tyrimas pranešė apie tulžies akmenų susidarymą.

Merilendo universiteto medicinos centras pažymi, kad vitamino C antioksidantų ir imuninės sistemos funkcijos gali būti naudingos žmonėms su tulžies pūslės liga. Kiti naudingi mitybos pokyčiai yra alkoholio ir trans-riebalų, alkoholinių gėrimų ir maisto produktų, kurių sudėtyje yra antioksidantų, valgymas, ribojamas raudonos mėsos vartojimas ir daugiau gėrimų, kurių sudėtyje yra geležies ir B vitaminų. Taip pat reikėtų vengti labai perdirbtų maisto produktų, tokių kaip cukrus, baltieji makaronai ir balta duona.

2013 m. Rugsėjo mėn. Paskelbtame tyrime, paskelbtame Europos vėžio prevencijos žurnale, mokslininkai nustatė, kad vartojant daugiau vitamino C buvo naudinga siekiant išvengti tulžies pūslės vėžio. Tačiau ne visi tyrimai pastebėjo tą patį teigiamą poveikį. 2003 m. Rugsėjo mėn. “Journal of Chirurginės onkologijos” paskelbtame tyrime nustatyta, kad vitaminas C neturėjo reikšmingo poveikio pūslės vėžio rizikai, tačiau nustatė galimą ryšį tarp mažo vitamino E, seleno ir cinko su tulžies pūslės vėžiu.

Moterys turi vartoti ne mažiau kaip 75 miligramus vitamino C per dieną, o vyrams reikia mažiausiai 90 miligramų per parą. Jei rūkote, pridėkite dar 35 miligramus per dieną pagal savo vitamino C reikalavimus. Pasak dietinių maisto papildų tarnybos, jūs galite lengvai patenkinti šiuos poreikius valgydami ne mažiau kaip penkias porcijas vaisių ir daržovių. Ypač geri vitamino C šaltiniai yra citrusiniai vaisiai, paprikos, kiviai, brokoliai, braškės, pomidorai, žiediniai kopūstai , Cantaloupe, kopūstai ir brussels daigai. Jei svarstote vitamino C papildus, pasitarkite su savo gydytoju, kad nustatytumėte tinkamą vitamino C kiekį. Per daug vitamino C gali sukelti pykinimą, viduriavimą ir pilvo spazmus ir gali padidinti inkstų veiklos sutrikimų riziką. Vitaminas C taip pat gali sąveikauti su tam tikrais statinais ir chemoterapiniais vaistais.

Žaizdų prevencija

Tulžies pūslės liga

Tulžies pūslės vėžys

Vitamino C įsisavinimas