Kokie yra pasiekimų motyvacijos privalumai?

Įtampos, kuriomis siekiama ambicijų, yra pakankamos, kad daug negalėtų pasiekti žvaigždžių, tačiau aukšti pasiekimų motyvacija suteikia naudos, net jei nesieksite galutinių tikslų. Tikslas, kuris atrodo netinkamas, sukuria socialinę ir psichologinę naudą, panašią į meditacinio ramybės pranašumus. Didelio laimėjimo motyvacija asmenys nuolat stengiasi pasiekti dar didesnę sėkmę. Nepaisant jų sėkmės ar nesėkmių, paprasčiausiai bando juos sugriežtinti.

Srautas

Norint pasiekti kažką sunkiai reikia intensyvaus koncentracijos. Koncentravimas tokiu aukštu lygiu palengvina unikalią psichologinę būseną, vadinamą srautu. Vanduo pirmą kartą aprašė Vengrijos psichologas Mihály Csíkszentmihályi kaip intensyvios koncentracijos būklė, kai žmogaus ego, laiko ir savimonės jausmai išnyksta. Flow suteikia daugybę psichologinių ir psichologinių pranašumų. Žmonės, besiribojantys srautais, nebijo klaidų, todėl labiau linkę išbandyti kažką kūrybingo ar naujo. Srautas mažina daugybę fiziologinių streso rodiklių, įskaitant kraujospūdį. Žmonės, turintys didelį laimėjimų motyvaciją, pasirenka sunkias užduotis ir veiklą, kurios lengvai palengvina srautą.

Simbolis

2010 m. Gruodžio mėn. “Profesinio elgesio žurnalas” paskelbtame tyrime psichiatras Julie Ashby ir jo kolegos nustatė, kad žmonės, turintys didelį laimėjimų motyvaciją, yra nepriklausomi ir savarankiški, tikėdami, kad pastangos ir įgūdžiai lemia rezultatus. Tyrimo rezultatai parodė, kad aukšto lygio motyvacijos asmenys yra labiau įtakingi nei jų mažiau motyvuotų kolegos ir retai patiria emocinius gedimus esant didelėms įtampoms. Vietoje to aukšti pasiekimai motyvuoja žmones tokiose situacijose. Dr Ashby nustatė, kad tvirtumas, ištvermė ir kruopštumas yra pagrindiniai asmenybės bruožai žmonėms, turintiems aukštą pasiekimų motyvaciją. Nors šie asmenys kartais gali sukelti labai įtemptą gyvenimą dėl jų patiriamo spaudimo, jie taip pat patiria daug džiaugsmo ir pasitenkinimo savo pasiekimais.

Veikla

Dr. Ashby pranešė, kad aukštas laimėjimo motyvas žmones uždirba per visą gyvenimą, palyginti su mažesniais pasiekimais. Tie labai motyvuoti pasiekimai puikiai veikia konkurencingose ​​srityse, tokiose kaip teisė, verslas ir pramogos. Net į paslaugas orientuotose srityse, tokiose kaip mokymas ar slauga, motyvacija dėl aukšto laimėjimo moterų yra didesnė už savo mažiau motyvuotus kolegos. Jie nustato asmeninius tikslus, kurie ištiesia juos už jų ribų. Ši tikslų nustatymo strategija yra nuolatinio savęs tobulinimo mechanizmas.

Balansas

Pasak psichologijos profesoriaus Gilberto Brimo, aukšto pasiekimo motyvacija asmenims reikia siekti psichinės pusiausvyros, patenkinant jų nepasiekusius poreikius. 2010 m. Sausio mėn. Ataskaitoje “Psichologija šiandien” dr. Grimas pažymi, kad tie, kurie motyvuojami tik pasiekimais, rizikuoja tapti socialiai izoliuotomis. Jis skatina aukštus laimėjimus motyvuoti žmones atkreipti dėmesį į jų kitus poreikius, įskaitant saugumą, draugystę, kūrybinę išraišką ir meilę. Aukštos pasiekimų motyvacijos žmonės turėtų apsupti save žmonėmis, dirbančiais su savo pačių tikslais. Bendradarbiavimas su kitais žmonėmis padeda šiems asmenims patenkinti kai kuriuos kitus motyvacijos poreikius, pavyzdžiui, sukurti tvarius ir prasmingus santykius.