Kokie yra žalio kokoso vandens nauda?

Jaunų, žalių kokosų, dar vadinamų kokoso vandeniu, sultys yra aiškios, o ne balti, nes kai kurie žmonės galvoja. Proponentai priskiria įvairius privalumus kokoso vandeniui, manydami, kad jie gali sustiprinti imuninę sistemą ir tarnauti kaip energetinį gėrimą. Tačiau vartojamas kokosų vanduo nėra visaverčio sveikatos priežiūros pakaitalas. Pasitarkite su savo sveikatos priežiūros specialistu dėl bet kokių medicininių problemų, prieš naudodami kokoso vandenį.

Nors šioje srityje atliekami nedaug mokslinių tyrimų, anekdotai duomenys rodo, kad kokoso vanduo gali būti naudojamas kaip antiseptinis ir gali būti naudingas avariniam kraujo perpylimui, nes jis yra sterilus ir turi panašumų su žmogaus plazmos savybėmis. Pagal Bruce Fife “Kokosų vanduo sveikatai ir gijimui” Antrojo pasaulinio karo metu buvo naudojami neatidėliotini gydytojai šiems tikslams Ramiojo vandenyno salų kareiviams. Papildomi anekdotai duomenys rodo, kad kokoso vanduo yra veiksmingas priešvirusinis junginys.

Kokosų vandenyje yra daug maistinių medžiagų ir mineralų, įskaitant kalcio, kalio, magnio, natrio, mangano ir fosforo kiekius. Pasak “Texas State Department of Health Services”, dėl šių savybių jis gali būti naudojamas kaip cukraus energijos kokteilių pakaitalas ir yra labai veiksmingas organizmo rehidravimui. Naudokite sultys po pratimo ar papildyti skysčių, prarastų dėl intensyvumo šiluma. Jis yra mažas cholesterolio ir cukraus ir turi malonų, lengvą kokoso skonį. Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacijai buvo išduotas patentas gaminti natūralaus sporto gėrimą, pagamintą iš kokosų.

Fife rašo, kad jauni kokosų sultys padeda prarasti skysčius nuo vėmimo, kai atsiranda vidurių šilumos, maliarijos ir gripo atvejų. Tai taip pat gali padėti atsikratyti nervingumo ir skrandžio sutrikimų ir veikia kaip natūralus diuretikas.

Fife minima, kad kokoso aliejaus ir alyvuogių aliejaus mišinys gali padėti pašalinti parazitus ir kirminus iš žarnų, nors yra mažai mokslinio tyrimo dėl šio proceso ar viso kūno valymo veiksmingumo. Prieš bandydami išvalyti, pasitarkite su savo sveikatos priežiūros specialistu, kad patvirtintumėte, jog nesate kenčia nuo kitos būklės, kuri galėtų imituoti parazitų buvimą.

Žaliųjų kokosų sultys gali būti naudingos inkstų akmenų ištirpimui dėl didelio kalio kiekio sultyse, teigia Dr. Theodore Baroody “Alkalize or Die”. Kalis padeda šarminti šlapimą, kuris gali padėti užkirsti kelią virškinimo atliekoms kraujyje nuo kietėjimo ir pritvirtinimo prie inkstų sienų, siūlant galimą apsaugą nuo būsimos akmens formavimo.

Antiseptikas ir antivirusinis

Hidratacija

Vėmimas ir pykinimas

Natūralus valymas

Inkstų akmenys