Kokio tipo antibiotikas gydo šlapimo takų infekcijas?

Šlapimo takų infekcijos veikia šlapimo sistemą. Šlapimo sistema apima šlapimo pūslę, inkstus, šlaplę ir šlaplę. Dauguma infekcijų, veikiančių šlapimo pūslę, vadinamos apatinių takų infekcijomis, o inkstų infekcija vadinama pyelonefritu. Yra keletas antibiotikų, vartojamų šlapimo takų infekcijoms gydyti, tipai. Pasirinkimas priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant ligos istoriją, alergijas ir sukelto mikroorganizmo jautrumą tam tikram antibiotikui.

Penicilino antibiotikai yra klasifikuojami kaip beta-laktaminiai antibiotikai dėl jų biocheminės struktūros. Beta-laktaminiai antibiotikai yra baktericidiniai antibiotikai, o tai reiškia, kad jie žudo bakterijas, palyginti su bakteriostatiniais antibiotikais, kurie slopina bakterijų augimą. Penicilino antibiotikai naikina bakterijas, sulaužydami bakterijų ląstelių sienelę, todėl mikrobų sprogsta. Pasak Merilendo medicinos centro, amoksicilinas buvo vienas iš dažniausiai vartojamų penicilinų antibiotikų prieš šlapimo takų infekcijas. Dabar jis yra neefektyvus nuo 25% E. coli, dažniausiai pasitaikančių bakterijų, sukeliančių šlapimo takų infekcijas, atvejų. Augmentin yra kitas penicilino antibiotikas, vartojamas šlapimo takų infekcijoms gydyti. Šių vaistų šalutinis poveikis yra viduriavimas, skrandžio sutrikimas ir bėrimas.

Cefalosporinai yra dar vienas beta-laktaminio antibiotiko tipas ir yra panašūs į biocheminę struktūrą ir penicilinus. Šie antibiotikai veikia prieš daugybę bakterijų, sukeliančių šlapimo takų infekcijas. Ceftriaksonas yra vienas iš dažniausiai vartojamų intraveninių antibiotikų, kuris yra naudingas gydant pikonefritą. Geriamieji cefalosporinai, įskaitant cefiksimą, gali gydyti šlapimo takų infekcijas, tokias kaip cistitas ar šlapimo pūslės infekcija. Cefalosporinų šalutinis poveikis yra panašus į penicilino antibiotikų poveikį.

Fluorochinolono antibiotikai yra baktericidiniai, žudantys bakterijas, trukdydami jų replikacijos procesui. Pagal “Merck Manual”, vartojant burną, fluorochinolonai pasiekia didelį kiekį šlapimo, todėl jie idealiai tinka šlapimo takų infekcijoms gydyti. Šalutinis poveikis yra virškinimo trakto sudirginimas, galvos skausmas, mieguistumas ir širdies ritmo sutrikimai.

Sulfa antibiotikai veikia nuo šlapimo pūslės infekcijų, kurias sukelia jautrūs mikroorganizmai. Deja, daugumai bakterijų jau pasireiškia didelis pasipriešinimas šios klasės antibiotikams. Sulfo antibiotikai yra bakteriostatikai, stabdantys bakterijų augimą, trukdydami jų DNR sintezei, baltymui, kuris turi ląstelės genetinį kodą. Šalutinis poveikis yra bėrimas, alerginė reakcija ir kitos uždegiminės reakcijos.

Penicilinas

Cefalosporinai

Fluorokvinolonas

Sulfa