Kokios yra riebaluose tirpių vitaminų funkcijos?

Riebaluose tirpių vitaminų yra vitaminai A, D, E ir K. Jie turi daug funkcijų išlaikyti jūsų kaulų stiprus, kad jūsų smegenys galėtų pasakyti, kad jūsų raumenys judėti. Po sveikos, subalansuotos dietos, kurioje yra įvairių vaisių, daržovių, mėsos, sveikų aliejų ir net šiek tiek laiko saulėje, galėsite patenkinti savo poreikius šiems svarbioms maistinėms medžiagoms.

“Akys” tai turi

Vitaminas A padeda matuoti, imuninei ir reprodukcinei sistemai. Tai taip pat apsaugo jūsų širdį, plaučius ir inkstus tinkamai. Iš anksto paruoštas vitaminas A arba retinolis randamas mėsos ir pieno produktuose, kepenys ir žuvų taukai yra geriausi šaltiniai. Provitaminas A arba beta karotinas yra žaliosios lapinės, oranžinės ir geltonos spalvos vaisių ir daržovių. Kai kurie iš geriausių provitamino A šaltinių yra morkos, špinatai, brokoliai, kantalopai, abrikosai ir skvošas. 2010 m. Amerikiečių dietinėse rekomendacijose rekomenduojama valgyti vieną ar dvi puodelius tamsiai žalios, lapinės daržovės ir tris ar šešis stiklinės raudonųjų ar oranžinių daržovių per savaitę. Tai turėtų atitikti jūsų kūno poreikį vitamino A.

Sunshine vitaminas

Vitaminas D, kartu su kalciu, stiprina jūsų kaulus, užkertant kelią rasitams vaikams ir osteoporozei suaugusiesiems. Vitaminas D taip pat padeda judėti jūsų raumenims, pagerina imuninę funkciją ir padeda sumažinti uždegimą. Dauguma žmonių savo vitaminą D gauna iš saulės, nors kai kuriuose maisto produktuose, pavyzdžiui, piene ir grūdiniuose grūduose, yra vitamino D papildymas. Rekomenduojamas dietinis vitamino D kiekis yra 600 TV (tarptautiniai vienetai) per parą. Penkis ar 30 minučių saulėje pora kartų per savaitę jūsų oda gali gaminti pakankamai vitamino D kiekį.

Negali radikali

Vitaminas E apsaugo jūsų kūną nuo laisvųjų radikalų, kurie yra molekulės, kurios žaloja jūsų ląsteles. Tai taip pat padidina imuninę sistemą ir padeda kraujui kraują kraujuoti be krešėjimo. Geriausi vitaminų E šaltiniai yra riešutai, sėklos ir augaliniai aliejai. Žaliosios, lapinės daržovės ir sustiprinti grūdai taip pat yra daug vitamino E. RDA vitamino E yra 15 miligramų suaugusiems. Saulėgrąžų sėklų uncija turi daugiau kaip 7 miligramus vitamino E, o pusė puodelio virtų špinatų ar brokolių yra beveik 2 miligramai.

“Clot Thickens”

Vitaminas K leidžia kraujui krešuliuoti. Geriausi vitaminų K šaltiniai – žaliosios, lapinės daržovės, brokoliai, žiediniai kopūstai, Brusselio kopūstai, kopūstai, žuvys, mėsa ir kiaušiniai. Vitamino K trūkumas yra labai retas, nes taip pat darote vitaminą K jūsų žarnyne. RDA vitaminui K suaugusiesiems yra 90 mikrogramų per parą. Vitaminas K gali trukdyti antikoaguliantiems vaistams, todėl kreipkitės į savo sveikatos priežiūros specialistą apie bet kokius su mityba susijusius apribojimus, kuriuos turėtumėte laikytis, jei vartojate šių rūšių vaistus.