Koks krepšinio aikštelėje leidžiamų žaidėjų skaičius?

Krepšinio taisyklės ketina ginčyti žaidimą su penkiais žaidėjais komandai, panaudojant penkias sportininkes iš penkių skirtingų pozicijų, kiekvienas turi savo unikalų stipriąsias ir įgūdžius. Tačiau dėl to, kad dėl psichinių klaidų ar žaidėjų stokos, komandos kartais laukia daugiau ar mažiau nei standartiniai penki žaidėjai, įgyvendindami kai kuriuos labiausiai neaiškius ir įdomiausius krepšinio taisykles.

Daugiau nei penki žaidėjai

Vienas iš labiausiai esminių krepšinio taisyklių giliai įskaitoma į NCAA Krepšinio vyrų ir moterų taisyklių knygos 10 straipsnio 2 dalies 6 straipsnį, kuriame paprasčiausiai sakoma: “Komanda neturi teisėtai dalyvauti daugiau nei 5 žaidėjams žaidimo aikštelėje. ” Kai komanda pažeidžia šią taisyklę, į žaidimą žaidžiančiame žaidime žaidžiant šešis ar daugiau žaidėjų paliekant žaidimą – nesvarbu, ar pasibaigus laikui, neteisėtai pakeičiant žaidimą ar žaidėjui neteisėtai atvykstant į teismą žaidimo metu, priešininkui suteikiamos dvi techninės Laisvas metimas ir žaisti vėl tęsiasi.

Žaidžia su keturiais grotuvais

Nors komanda reikalauja, kad žaidimo pabaigoje būtų 5 žaidėjai, mokykla ar kolegiali komanda gali baigti žaidimą su keturiais žaidėjais tais atvejais, kai žaidėjai užsikrečia arba pralaimi sužalojimus. 2010 m. Sausio mėn. NCAA I-osios vyrų krepšinio rungtynes ​​prieš UCLA iš šešių Sietlo žaidėjų išpuolė varžovai, įpareigojant vyriausią trenerį “Cameron Dollar” ir jo komandą užbaigti varžybas su keturiais žaidėjais teisme. Panaši situacija įvyko 2010 m. Gruodžio mėn. NCAA I skyriaus moterų krepšinio rungtyje, kai šešių žaidėjų “St John” komanda sužeista tik dešimtuku žaidėjų metu, kai “Red Storm” užbaigė tik keturis žaidėjus teisme.

Žaidžia su trimis žaidėjais

Nepaprastai retais atvejais komandos netgi baigė žaidimą, kuriame teisme yra tik trys žaidėjai. Žaidžiant tik su keturiais žaidėjais, dažnai jėgas komandai atremti atmuštu ir išlaikyti žaidimą kaip įmanoma mažesnį taškų skaičių, o taip pat grįžti į zoną arba “dėžę” gynybinę apvalkalą, žaisti su trimis žaidėjais verčia komandą žaisti dar konservatyviau. 1988 m. Jaunesniojo koledžo vyrų krepšinio rungtynes ​​tarp United Tribes Technikos koledžo ir Šiaurės Dakotos universiteto Bottineau “United Tribes” baigė rungtynes ​​tik su trimis žaidėjais, pradėdamas tik iš penkių žaidėjų, o antrą pusę vėluodamas antrą kartą. Dar labiau šokiruojantis “United Tribes” laimėjo žaidimą nuo 84 iki 81.

Ne Pro Ball

Nors mokyklos ir kolegijos komandos retkarčiais priversti baigti žaidimą su mažiau kaip penkiais žaidėjais teisme, neaiški taisyklė Nacionalinėje krepšinio asociacijoje uždraudžia NBA komandoms uždirbti mažiau nei penkis žaidėjus dėl blogų bėdų. Pagal NBA taisykles, kai žaidėjas komandoje, kuriame yra tik penki galimi žaidėjai – nesvarbu, ar žaidėjai patyrė sužalojimą ar ligą, ar iš žaidimo užsikimšimo, – iš žaidimo padarytų klaidų, jis turi likti ant grindų, o ne priversti jo Komanda baigti su keturiais žaidėjais. Tačiau teisėjas privalo įvertinti įkaitusį žaidėją techninį užpuolimą dėl kiekvieno papildomo asmeninio nepatogumo, kurį jis gauna.