Koks skirtumas tarp linų sėklų ir kviečių gemalų?

Atrodo, kad kviečių gemalai ir linų sėmenų aliejus turi panašios skonio, naudojimo, maistinių vertybių ir netgi pasirodymų. Tačiau jie yra skirtingi, atsirandantys iš atskirų augalų ir turinčių skirtingų sudedamųjų dalių, jie nėra tarpusavyje keičiami. Tiesą sakant, yra daugiau skirtumų tarp dviejų sveiko maisto produktų nei yra panašumų. Nepaisant to, jie gali būti naudojami taip pat ir maisto produktuose, todėl jie lengvai supainioja.

Kviečių gemalai yra kviečių sėklos centre branduolys, iš kurio atsiranda naujas kviečių daigumas. Labiausiai tankiai maistinga kviečių dalis, ji turi šiek tiek riešutų skonį, kurį lengvai įstrigo kiti skoniai, todėl jis yra universalus ingredientas. Dažniausiai kviečių gemalų išvaizda yra mažuose aukso branduoliuose, tačiau ji taip pat yra miltelių, ekstrakto ir aliejaus. Kviečių gemalai reikalauja šaldymo, kad būtų išvengta runkelių.

Linų sėmenys arba linų sėmenys yra linų augalų sėkla. Panašu, kad visos sėklos yra gelsvos arba rausvai rudos spalvos arba milteliai. Linų sėklos taip pat yra fermentuotos formos, kuri, žinoma, yra daugiau maistingesnė negu jos fermentuota versija. Linų sėkla taip pat duoda aliejų, kuris yra panašus į sojų pupeles, moliūgų sėklą, rapsą ir graikinių riešutų aliejų. Linai reikalingi šaldytuvams panašiai kaip kviečių gemalai.

Kviečių gemalai yra viena iš trijų kviečių sėklų sudedamųjų dalių, o kitos dvi yra išorinė korpuso ir endospermo. Nors išorinė korpusas suteikia pluoštą, o endospermas beveik visiškai susideda iš krakmolo, kviečių gemalai yra tai, kur kviečiai aprūpina visą savo mitybą. Taigi kvietinių gemalų sudėtyje yra gana nedaug krakmolo ir pluošto. Vitaminai ir mineralai, esantys kviečių gemaluose, yra kalis, cinkas, folatai, magnis, fosforas, vitaminas S, tiaminas, riboflavinas ir niacinas.

Linų sėmenys nėra tankūs su maistinėmis medžiagomis, tokiomis kaip kviečių gemalai. Tačiau jame yra daug omega-3 ir omega-6 riebalų rūgščių, kurie turi daug naudos sveikatai, įskaitant didelio tankio lipoproteinų didinimą ir mažo tankio lipoproteinų cholesterolio kiekį. Į linų sėklą taip pat yra tirpių ir tirpių skaidulų, taip pat gleivių, gumios medžiagos, kurios stiprina skaidulų virškinamąjį poveikį. Dėl to, linų sėmenys dažnai naudojami kaip vidurius. Kitos linų sėklų savybės yra baltymai ir lignanai. Pasak Merilendo medicinos centro, yra įrodymų, kad lignanai gali padėti užkirsti kelią aukštam cholesterolio kiekiui, širdies ligoms, storosios žarnos vėžiui, prostatos vėžiui, odos vėžiui ir menopauzės simptomams.

Kviečio grūdo gemalas

Linų sėmenys

Kviečių gemalų mityba

Flaxseed Nutrition