Koks yra vitamino E rda?

Vitaminas E reiškia riebaluose tirpių antioksidantų junginių, esančių įvairiuose maisto produktuose ir maisto papilduose. Antioksidantai apsaugo ląsteles nuo kenksmingų laisvųjų radikalų pažeidimų, kurie gali prisidėti prie širdies ligų ir vėžio vystymosi. Dienos rekomenduojamas vitamino E kiekis priklauso nuo amžiaus grupių.

Rekomenduojama dietos pašalpa

Medicinos institutas nustato rekomenduojamą maistinę medžiagą (RDA), skirtą svarbioms maistinėms medžiagoms. RDA yra vidutiniškai kasdien suvartojamos maistinės medžiagos, atitinkančios 97-98 proc. Sveikų žmonių poreikius. RDA vitamino E vertės skiriasi priklausomai nuo amžiaus, bet ne pagal lytį. Vaikai nuo 1 iki 3 turėtų gauti 6 miligramus arba 9 tarptautinius vienetus, vitamino E per parą, vaikai nuo 4 iki 8 turėtų gauti 7 miligramus, arba 10,4 tarptautiniai vienetai per dieną, o vaikai nuo 9 iki 13 turėtų gauti 11 miligramų arba 16,4 tarptautiniai vienetai per dieną. Jaunesni ir 14 metų ir vyresni suaugusieji turėtų gauti 15 miligramų (arba 22,4 tarptautiniai vienetai) vitamino E per dieną. Žindančioms moterims reikia gauti 19 miligramų (arba 28,4 tarptautiniai vienetai) vitamino E per parą.

Maisto šaltiniai

Jūs galite gauti vitamino E, sumušdamas įvairius riešutus, sėklas, daržoves ir vaisius, įskaitant saulėgrąžų sėklą, migdolus, lazdyno riešutus, žemės riešutus, špinatus, brokolius, mangai ir pomidorus. Riešutmedžiai ir aliejai, tokie kaip saulėgrąžų aliejus, dygminų aliejus ir žemės riešutų sviestas, taip pat suteikia vitamino E, taip pat kviečių gemalų aliejų, kukurūzų aliejų ir sojos pupelių aliejų.

Reikšmė

Vitaminas E pasižymi teigiamu priešuždegiminiu poveikiu ir, kaip teigia Nacionalinis maisto papildų biuro sveikatos institutas, vaidina svarbų vaidmenį imuniteto stiprinimui ir trombocitų agregacijos prevencijai. Kai kurie įrodymai parodė, kad vitaminas E gali padėti užkirsti kelią ar užkirsti kelią širdies ir kraujagyslių ligoms, tačiau Nacionaliniai sveikatos instituto teiginiai reikalauja daugiau tyrimų šioje srityje. Vitaminas E gali padėti apsaugoti nuo vėžio, sumažinant laisvųjų radikalų pažeidimus ir stiprinant imuninę sistemą. Tačiau šios srities tyrimai taip pat buvo neišspręstos.

Toleruojamas viršutinis įsiurbimo lygis

Didelės vitamino E dozės gali turėti neigiamą poveikį, įskaitant padidėjusį hemoraginį insultą. Dėl to Medicinos institutas nustatė toleruojamą viršutinį suvartojamo kiekio lygį arba UL vertę vitamino E. Vaikai nuo 1 iki 3 neturėtų vartoti daugiau kaip 200 miligramų, arba 300 tarptautinių vienetų, vitamino E per dieną, vaikų amžius 4-8 neturėtų vartoti daugiau kaip 300 miligramų arba 450 tarptautinių vienetų, o vaikais nuo 9 iki 13 neturėtų vartoti daugiau kaip 600 miligramų arba 900 tarptautinių vienetų per dieną. Jaunuoliai nuo 14 iki 18 metų neturėtų vartoti daugiau kaip 800 miligramų, arba 1200 tarptautinių vienetų, vitamino E per dieną ir suaugusieji, kurių amžius nuo 19 metų ir vyresni, neturėtų vartoti daugiau kaip 1000 gramų arba 1500 tarptautinių vienetų per dieną.