Kur kukurūzai patenka į glikemijos indeksą?

Glikemijos indeksas gali būti naudinga priemonė, įvertinanti maisto poveikį gliukozės kiekiui kraujyje, tačiau tai neturėtų būti vienintelis būdas planuoti valgį ir užkandžius. Maisto produktai, kurie sukelia vidutinio ar didelio cukraus kiekio kraujyje padidėjimą, pvz., Kukurūzų, taip pat gali būti daug maistinių medžiagų, reikalingų jūsų organizmui. Popkornas gali būti sveikas sveikas grūdų užkandis, jei jį paruoškite be jokių riebalų ar druskos.

Glikemijos indeksas

Glikemijos indeksas arba GI įvertina jūsų organizmo reakciją į angliavandenių turinčius maisto produktus. Kuo dramatiškiau padidėja cukraus kiekis kraujyje po to, kai valgote maistą, tuo didesnis maisto kiekis skalėje svyruoja nuo 1 iki 100. Jūsų kūnas greitai suyra aukšto lygio GI maisto produktais, kurie gali sukelti didelius cukraus kiekio kraujyje svyravimus. Mažai GI arba vidutinio sunkumo GI maisto produktai yra virškinami lėčiau ir sukelia mažesnius svyravimus. Gripo puvinio geografinė reikšmė yra nuo vidutinio iki aukšto, svyruoja nuo 55 iki 89, remiantis Glikemijos indekso fondo duomenimis, dauguma veislių buvo vertinamos 50-ųjų viduryje ir 60-ųjų viduryje. Paprastas, pūkuotas kukurūzų aliejus yra mažesnis GI nei komerciniai ženklai. Kai kurie kintamieji gali paveikti kukurūzų GI vertę, įskaitant kukurūzų veislę, maisto ruošimo būdą ir ingredientus, kurie yra dedami komercinio perdirbimo metu.

Reikšmė

Kukurūzų krakmolas virsta gliukozės kiekiu vidutiniu ir sparčiu greičiu, o tai reiškia, kad kukurūzai turi vidutinio ir aukšto GI vertę. Tačiau GI maisto rangas nebūtinai atspindi jo maistinę vertę, pažymi Amerikos diabeto asociacija arba ADA. Kada jūs ruošiatės kukurūzų be druskos, sviesto ar aliejaus, kukurūzas yra maistingas, užpildytas užkandis, sako ADA. Kukurūzų pluoštas skatina sveiką virškinimą ir gali padėti jums išlaikyti ar numesti svorį, užpildydamas mažai kalorijų.

Maistinis turinys

Du puodeliai, supjaustyti kukurūzais, yra 62 kalorijos, 1 g riebalų, 12 g angliavandenių ir 2 g pluošto. Remiantis Medicinos instituto rekomendacijomis, šiame porankio padaže yra 8 procentai rekomenduojamo 25 g gliukozės kiekio moterims iki 50 ir 5 procentų rekomenduojamos paros dozės vyrams iki 50 metų. Cukriniai angliavandeniai, kurių sudėtyje yra oro, yra daug energijos, be kalorijų ir beveik jokių riebalų.

Balansavimo maisto produktai

Jei vartojate maisto produktų GI vertę, kad galėtumėte stebėti savo svorį arba kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje, derindami mažai GI maisto produktus su vidutinio sunkumo GI ir didelio GI maisto produktais visą dieną, gali pasireikšti dieta su vidutine GI pagal Glikemijos Indekso fondas. Fondas rekomenduoja valgyti bent vieną mažai GI maistą kiekvieno valgio metu, siekiant subalansuoti vartojamo maisto glikeminį poveikį.

Pasiūlymai

Paruoškite paprastą kukurūzą oro popper, kad išvengtumėte papildomų riebalų ir kalorijų. Ne druskos žolelių prieskoniai suteikia skonį kukurūzams be natrio. Kai perkate mikrobangų kumpį, atsargiai perskaitykite mitybos faktų etiketę. Kai kurie komerciniu būdu paruošto kukurūzų runkeliai yra daug riebalų, natrio ir kalorijų. Jei negalite atsispirti kukurūzų filmuose, paimkite savo populiariausią pūsti kukurūzą – didelis kietojo kumpio supirkto kukurūzų maišas gali turėti net 80 g riebalų.