Neaiškios pilvo skausmai po kiekvieno valgio

Neaiškus skrandžio skausmas po kiekvieno valgio yra simptomas, kuris gali jus pakenkti. Jei kas valandą, kai valgote, atsiranda lėtinis pilvo skausmas, norėdami nustatyti priežastis, turite pamatyti gastroenterologą. Skrandžio skausmai gali būti susiję su įvairiomis ligomis, bet labiausiai tikėtina dėl alergijos maistui, maisto netoleravimo ar dirgliosios žarnos sindromo. Jei pastebėjote kraują išmatose ar vemiate, nedelsdami iškvieskite savo gydytoją ir aplankykite nepaprastąją padėtį. Šie simptomai gali būti rimtos komplikacijos požymis.

Maisto netoleravimas yra dažna skrandžio skausmo priežastis valgant. Daugelis maisto netoleravimo gali atsirasti po kiekvieno valgio, nes daugelyje maisto produktų yra ingredientų, galinčių sukelti netoleravimą. Labiausiai paplitusių netolerancijų, galinčių paveikti jus po kiekvieno valgio, yra glitimo ir laktozės netoleravimas. Glutenas yra daugelyje maisto produktų, ypač perdirbtų arba supakuotų maisto produktų. Glutenas yra baltymai, randami kviečių, rugių ir vos, todėl gali pakenkti plonam žarnoms, jei turite netoleruotumą. Laktozė visų pirma randama pieno produktuose, bet gali būti rasta mažai tikėtinaose vietose, pvz., Kečupe, šokolade ir kai kuriems vaistams.

Alergijos maiste sukelia sunkų skrandžio skausmą, krampį, pykinimą, viduriavimą, vėmimą, pilvo pūtimą ir dujas. Jei turite daugiau nei vieną maisto alergiją, gali būti sunku valgyti maistą, nesukelti alerginės reakcijos. Labiausiai paplitusių maisto produktų, kurie sukelia maisto alergiją, yra žuvys, žemės riešutai, medžių riešutai, pienas, kiaušiniai, kviečiai ir sojos. Jei esate alergiškas sojai, kiaušiniams ir pienui, beveik visi duonos gaminiai, kepiniai ar supakuoti maisto produktai turės vieną iš šių ingredientų. Jums reikės dirbti su dietologu, kad nustatytumėte specialią jūsų alerginės būklės dietą.

Dirgliosios žarnos sindromas arba IBS yra skrandžio skausmo po valgio atlygis, nes dažnai jis pasireiškia po virškinimo sistemos po kiekvieno valgio. IBS yra sutrikimas, atsirandantis jūsų storosios žarnos srityje. Atliekos juda per savo storosios žarnos, nes raumenys sutampa su žarnyne ir atsipalaiduoja. Jei sergate IBS, jūsų dvitaškio raumenys neveikia tinkamai ir gali išsivystyti lėtinis viduriavimas ar vidurių užkietėjimas kartu su skrandžio skausmu.

Gydymas visomis trimis sąlygomis prasideda nuo klinikinės diagnozės ir maisto produktų ar ingredientų, kurie sukelia jūsų simptomus, vengimą. Gydytojas gali rekomenduoti kolonoskopijos ir alergijos tyrimus, kad tiksliai nustatytų jūsų simptomus. Kai kurie IBS atvejai gydomi vaistu, bet maisto netolerancija ir alergija gydoma tik vengiant.

Maistas netolerancija

Maisto alergija

Dirgliosios žarnos sindromas

Gydymas