Svorio prieaugis, glitimo netoleravimas ir nuolatinis badas

Svorio padidėjimas yra tai, kad jūsų kūnas nesinaudoja visomis jai suteikta energija ir saugo papildomas kalorijas, kaip riebalus. Nors svorio prieaugis dažniausiai yra susijęs su dideliu kalorijų vartojimu ar mažu fizinio aktyvumo lygiu, daugelis veiksnių gali pakenkti jūsų organizmo gebėjimui tinkamai metabolizuoti energiją, gaunamą iš valgomų maisto produktų. Tarp tokių veiksnių yra endokrininės sistemos sutrikimai, tokie kaip hipotirozė ir policistinės kiaušidės sindromas, kai kurie vaistai, didelis streso lygis ir netinkamas miegas. Maisto alergija, pvz., Glitimo netoleravimas, taip pat gali būti kaltininkas, nes svorio padidėjimas arba negalėjimas numesti svorio.

Dauguma žmonių yra susipažinę su celiakija, sąlyga, kuri paveikia 1 proc. Gyventojų ir kuri būdinga alergijai glitimo ir daugeliui virškinimo trakto problemų. Vienintelis šios rimtos sveikatos būklės gydymas yra glitimo eliminacijos laikas. Nors glitimo netoleravimas nėra reguliariai tiriamas ar diagnozuotas, tai, kaip teigia Merilendo universiteto Celiac tyrimų centras, veikia mažiausiai 6 procentus gyventojų arba 18 milijonų amerikiečių.

Jei netoleruojate glitimo, gali pasireikšti skirtingi simptomai, kuriuos sunku susieti su tokia netolerancija, ypač atsižvelgiant į tai, kad simptomai paprastai nėra specifiniai ir labai skirtingi tarp individų. Kai kuriems žmonėms pasireiškia galvos skausmas, smegenų rūkas, virškinimo trakto sutrikimai, panašūs į tuos, kurie yra susiję su dirgliosios žarnos sindromu, nuovargis ir net dilgčiojimas galūnėse. Dr Steven Wangen, IBS gydymo centro įkūrėjas ir “Healthier Without Wheat” autorius, taip pat pateikia išsamų klinikinių sąlygų, susijusių su glitimo netolerancija, įskaitant dėmesio deficito hiperaktyvumo sutrikimus, vitiligą, virškinimo trakto refliuksą, reumatoidinį artritą, spuogus, Astma ir osteoporozė. Svorio padidėjimas taip pat gali atsirasti dėl glitimo netoleravimo, tikriausiai dėl padidėjusio apetito ir bado.

Nors reikia daugiau tyrimų, kad paaiškintų ryšį tarp glitimo netolerancijos ir medžiagų apykaitos sutrikimų, pavyzdžiui, svorio padidėjimo, tam tikri mechanizmai buvo pastebėti, kad paaiškintų šią pastabą. Pavyzdžiui, Tomo Jensson, tyrinėtojas Lundo universitete Švedijoje ir 2005 m. Gruodžio mėn. “Maistas ir medžiagų apykaita” paskelbto straipsnio autorius siūlo, kad glitimas ir potencialiai kitas lektinas grūduose prisidėtų prie atsparumo leptinui vystymosi. Leptin yra hormonas, kuriuo siunčiami sacharidų signalai, kurie sako tavo smegenims, kad esate pilnas ir turėjote pakankamai maisto. Jei jūsų kūnas tampa atsparus savo veiksmams, jums labiau tikėtina, kad bus nuosekliai alkanas, valgys daugiau valgio metu ir tarp valgio, o svoris bus didesnis.

Gauti tikslų jūsų glitimo netoleravimo diagnozę ar bandyti nustatyti, kaip glititas gali padėti jums pridėti papildomų svarų, nėra lengva ir negarantuoja, kad rasite atsakymą į savo problemą. Geriausias būdas nustatyti, ar esate netoleruojantis dėl glitimo ir ar dėl to, kad glitimas sukėlė svorį, yra visiškai pašalinti glitimo iš savo dietos bent vienus ar du mėnesius. Tuo metu atidžiai perskaitykite maisto etiketes, kad būtų išvengta visų glitimo pėdsakų, o jei valgysite, paklauskite serverio klausimų, kad jūsų maiste nebūtų glitimo. Stebėkite savo simptomus ir savo kūno svorį, o po kelių savaičių galėsite aiškiai sužinoti, ar dėl jūsų svorio padidėjo problemų dėl glitimo.

Glitimo netoleravimo paplitimas

Gluteno netoleravimo simptomai

Glutenas ir svoris

Going Gluten-Free