Tofu ir apsinuodijimas maistu

Tofu yra maistingas baltymų šaltinis, pagamintas iš krešėjusio sojos pieno. Jis populiarus Rytų Azijos virtuvėje ir yra dažniausiai sunaudotas augalinės kilmės baltymas. Nors tofu yra greitai gendantis maistas, kuriame gali būti patogenų arba ligas sukeliančių mikroorganizmų, tai nėra įprasta su maistu susijusių ligų priežastis. Norint saugiai mėgautis savo tofu, tačiau reikia imtis tam tikrų atsargumo priemonių, kad sumažėtų apsinuodijimo maistu pavojus.

Kaip maistas tampa užkrėstas

Pasak CDC, maistas gali būti ligos šaltinis, kai patogenai iš gyvūnų ar žmonių išmatų užteršia maistą arba kai maistas veikia pakankamai tolimoje temperatūroje, kad leistų bet kokiems ligos sukeltus mikroorganizmus klestėti. Kai kurie iš šių galimų patogenų yra nekenksmingi, jei maistas yra tinkamai paruoštas ir laikomas tinkamoje temperatūroje. Kryžminis užteršimas yra dar viena perdavimo priemonė, kur peiliai arba pjaustymo lentos, naudojamos su žaliu mėsa arba vištiena, gali sugadinti kitus maisto produktus. Maisto tvarkytojai, užsikrėtę Staphylococcus aureus arba staph, gali pernešti šias bakterijas, pakartodama maistą užsikrėtusius gabalėlius arba kosulį į maistą. Nors daugelis patogenų gali būti sunaikinti šiluma, mikroorganizmai gali sudaryti toksinus maisto produktuose, kuriuose yra nesaugių temperatūrų, ir jų negalima sunaikinti virimo būdu.

Apie apsinuodijimą maistu

Ligos kontrolės ir profilaktikos centrai (CDC) apskaičiavo, kad kasmet maždaug 1 iš 6 JAV gyventojų serga nuo valgio sukeliančių ligų. Labiausiai paplitusių ligų sukėlėjų, sukeliančių su maistu susijusių ligų, yra ligų sukeliantys bakterijos ir virusai, nors kaltinimai gali būti ir parazitai, grybai, natūralūs maisto toksinai ir net sunkieji metalai. Kadangi sojos pienas kruopščiai kaitinamas iki tofu gaminimo, sojos daugumos bakterijų ir virusų nužudymas, tinkamai apdorotas ir apdorotas tofu greičiausiai nebus užterštas.

Kaip Tofu tampa užkrėstas

Nors nedažnai yra keletas būdų, kuriais tofu gali sukelti su maistu plintančią ligą. Viena iš jų yra pati tofu užterštumas, pavyzdžiui, nešvari įranga maisto perdirbimo įmonėje. Tofu taip pat gali būti užterštas maisto ruošėjas – neplautos rankos, čiaudulys ar kosulys ant maisto produktų arba kontaktas su kito maisto produkto patogenais, pvz., Žalioji vištiena. Tofu taip pat gali būti paveiktas patogenais, jei jie laikomi užteršto vandens. Yra didesnių rūpesčių dėl saugumo, jei įsigyjamas tofu, kuris parduodamas dideliais kiekiais, laikomas dideliame vandenyno dėže, nes, pavyzdžiui, neplautos rankos arba nešvarus vanduo gali užkrėsti visą tofu partiją.

Laikyti tofu saugiu

Siekiant sumažinti apsinuodijimo maistu riziką, laikykite tofu pagal pakuotės instrukcijas. Kai kurios tofu formos gali būti laikomos kambario temperatūroje tol, kol atidaromos, tada jas reikia šaldyti. Daugelis tofu formų yra individualiai supakuoti į vandenį ir šaldyti. Jei perkate tofu dideliais kiekiais, pasirinkite tik gerbiamus šaltinius ir užduoti klausimus apie tai, kaip dažnai gaminama nauja partija, ir kaip dažnai vanduo pasikeičia. Paruoškite tofu, naudokite švarius indus ir indus, kad išvengtumėte kryžminio užteršimo. Taip pat nedelsdami laikykite bet kokius likučius šaldytuve, nes bakterijos geriausiai auga, kai jos veikia nuo 40 iki 140 laipsnių Fahrenheito pavojingoje zonoje.

Įspėjimai

Apsinuodijimo maistu simptomai gali skirtis priklausomai nuo infekcijos šaltinio, tačiau gali būti dujų, pilvo išsiplėtimas, mėšlungis, pykinimas, vėmimas, karščiavimas, galvos skausmas ar viduriavimas. Pasitarkite su savo gydytoju, jei manote, kad apsinuodijote maistu. Jei kyla kruvinoji viduriavimas, karščiavimas, viduriavimas ilgiau nei kelias dienas arba esate labai dehidratuotas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Skubi medicininė pagalba yra ypač svarbi visiems asmenims, kuriems yra sunkių infekcijų ir susijusių komplikacijų pavojus, pvz., Nėščioms moterims, kūdikiams, suaugusiems vyresniems kaip 65 m. Ir visiems, kuriems yra susilpnėjusi imuninė sistema; “Kay Peck, MPH, RD