Trombocitopenija ir vitaminas k

Trombocitai ar trombocitai yra svarbiausios ląstelės, veikiančios kraujo krešėjimą kraujyje. Trombocitai padeda kraujui krešėti, dirbant kartu su kepenų sukeliamais krešėjimo veiksniais. Vitaminas K reikalingas kelių krešėjimo veiksnių aktyvavimui. Žemas trombocitų kiekis ir mažas vitaminas K padidina kraujavimą.

Trombocitai yra didesnių ląstelių fragmentai, vadinami megakariocitais. Trombocitus gamina kaulų čiulpus. Trombocitų sudėtyje yra keletas junginių, kurie yra svarbūs krešėjimui, įskaitant ADP, tromboksaną, prostacikliną ir augimo faktorius. Šie junginiai yra pūslelėse ir išsiskiria po trombocitų aktyvacijos.

Trombocitai plaunasi kraujyje, kol jie susiduria su kraujagyslių sienelių pertraukomis, vietoje trombocitų aktyvuoja trombinas, koaguliacijos kaskados produktas, kuris apima keletą reakcijų tarp krešėjimo faktorių. Trombocitai sąveikauja su kolageno skaidulomis, kurios yra veikiamos dėl kraujagyslių sienos pertraukos, o kolageno skaidulos taip pat palengvina trombocitų aktyvavimą. Tromboksanas ir ADP yra kiti veiksniai, kurie dalyvauja trombocitų aktyvacijoje.

Trombocitopenija arba mažas trombocitų kiekis yra apibrėžiamas kaip trombocitų skaičius, mažesnis nei 150 000 trombocitų viename mikrolitre kraujo. Keletas mažų trombocitų skaičiaus priežasčių galima suskirstyti į tris pagrindines grupes: priežastis, dėl kurių sumažėja trombocitų gamyba, dėl to padidėja trombocitų destrukcija ir trombocitų išsiskyrimas. Tiazidiniai diuretikai, alkoholis ir leukemija yra priežastis, dėl kurių sumažėja trombocitų gamyba. Trombocitai gali sunaikinti per aktyvią imuninę sistemą, ŽIV ir hepariną. Mažas trombocitų skaičius taip pat gali atsirasti dėl padidėjusio trombocitų sekvestracijos blužnyje.

Žaliosios lapinės daržovės, pvz., Brokoliai ir Briuselio kopūstai, yra turtingi vitamino K šaltiniai. Suaugusiems žmonėms rekomenduojama vartoti 80 mg vitamino K vienam žmogui ir 65 mg per parą moterims. Vitaminas K taip pat gaminamas bakterijų žarnyne. Vitamino K trūkumas paprastai yra susijęs su sumažėjusia absorbcija žarnyne. Vitamino K trūkumas gali atsirasti dėl antibiotikų vartojimo.

Trombocitai

Trombocitų aktyvinimas

Žemas trombocitai

Vitaminas K