Truvia vs stevia

Šiais laikais yra daug susidomėjimo potencialiai “stevia” gamykloje kaip netoksiška, nealkoholinė natūrali saldiklis. Visame lapelyje, kuriame randama aktyvių cheminių medžiagų, JAV FDA uždraudžiama parduoti kaip maisto priedą ar saldiklius, nors ekstraktas patvirtintas kaip maisto papildas. 2008 m. FDA pagaliau suteikė GRAS statusą – paprastai pripažįstamą saugiu – vienai išvalytajai stevia lapų ekstrakto, vadinamo rebiana, dar vadinama rebausdiozidu A, naudojama saldikliuose. Dabar “Rebiana” yra parduotuvėse esančiose lentynose, kurios įtrauktos į alternatyvius saldiklius su garsu panašiais pavadinimais, pavyzdžiui, “Truvia”.

Stevia augalas yra gimtoji Pietų ir Centrinės Amerikos, bet taip pat auginami kitose srityse, pavyzdžiui, Azijoje. Ji turi ilgą kulinarijos ir medicinos istoriją, kurią naudoja vietiniai Paragvajaus gyventojai ir kurios neturi jokio žalingo poveikio. Lapai yra žinomi kaip du saldūs kaip stalo cukrus. Saldus skonis priskiriamas sinergetiniam įvairių junginių, klasifikuojamų kaip rebaudiozidai ir steviozidai, poveikiu. Kai kurie žmonės aptinka pasekmes arba silpną saldymedžio panašią rūstybę į visą steviją, bet ne išvalytą rebiana, kuri, kaip žinoma, yra 200 kartų saldesnė už cukrų. Kaip natūraliai auginamas augalas, visos Stevia lapai negali būti patentuoti, o jo pavadinimas negali būti prekių ženklas.

“Truvia” prekiauja “Cargill Inc.”. Etiketėje nurodyti ingredientai yra eritritolis, stevia lapų ekstraktas ir natūralūs aromatai. Ženklinimo įstatymas nustato, kad ingredientai turi būti išvardyti mažėjančia tvarka pagal svorį. Pagal “Mitybos faktų” etiketę, viena “Truvia” porcija yra 3,5 gramo, o patiekaluose yra trys gramai eritritolio, kuris palieka mažiau nei 0,5 g stevijos, kai atsižvelgiama į pridėtus natūralius skonius. “Truvia” gaminamas su išgrynintomis ir izoliuotomis medžiagomis, todėl jo formulės gali būti patentuotos. “Truvia” pavadinimas yra prekės ženklas.

Eritritolis yra cukraus alkoholis – kiti gerai žinomi cukraus alkoholiai yra sorbitolis, manitolis ir ksilitolis. Mažai cukraus alkoholių kiekiai natūraliai randami įvairiuose vaisiuose. Laboratorijoje jų cheminės formulės gali būti kopijuojamos, ir dažniausiai jos naudojamos kaip alternatyvios “natūralios” saldiklio saldainių, gumos ir kitų produktų. Jų nauda yra ta, kad jie silpnai absorbuojami virškinimo trakte, todėl jų kalorijų indėlis yra mažesnis nei cukraus. Nepaisant to, kad jų prasta absorbcija yra neigiamas poveikis, tai yra galimas šalutinis poveikis – pilvo pūtimas ir viduriavimas. Tyrimai su eritritoliu parodė, kad beveik nėra šalutinių poveikių, išskyrus atvejus, kai per vieną sėdimą skystą tuščią skrandį vartojamos labai didelės dozės. Tačiau kai kuriems subjektams po eritritolio vartojimo buvo pranešta, kad sutrinka šlapinimasis ir sumažėja išmatos, o kai kurie žmonės, kurie gali riboti tai, kiek jie gali vartoti, arba visiškai išvengti šio cukraus alkoholio.

Ar reguliariai naudojate Truviją, steviją ar kitą cukraus alkoholį? Jei taip, kuris iš jų? Kodėl? Pasidalykite savo mintimis su mumis toliau pateiktose pastabose.

Stevia: tradicinis žolė

Truvio istorija

Kas yra eritritolis?

Ką tu manai?