Vitaminai, kurie padeda kvėpavimo sistemai

Vitaminai atlieka gyvybiškai svarbų vaidmenį palaikant sveiką kvėpavimo sistemą ir mažinant jūsų ligų, tokių kaip lėtinė obstrukcinė plaučių liga, emfizema, bronchitas, tuberkuliozė, pneumonija ir astma, riziką. Lėtinės apatinės kvėpavimo takų ligos yra ketvirta pagrindinė mirties priežastis Jungtinėse Amerikos Valstijose. Jei planuojate vartoti vitaminus, kurie gali padėti jūsų kvėpavimo sistemai, pirmiausia pasitarkite su savo gydytoju, kad nustatytumėte geriausią gydymo būdą.

Vitaminas A

Vitaminas A yra riebaluose tirpus vitaminas, kuris atlieka esminį vaidmenį skatinant imuninę sistemą ir kovojant su infekcijomis. Vitamino A trūkumas gali padidinti kvėpavimo takų infekcijų riziką. 2008 m. Kvebeko, Kvebeko, Kanados universiteto Laval universiteto medicinos centro mokslininkai atliko tyrimus, paskelbtus 2008 m. Kovo ir balandžio mėn. “Kanados visuomenės sveikatos žurnale”, parodė, kad kuo mažesnis vitamino A koncentracijos nėščiųjų kraujuose Kuo didesnė yra žemesnių kvėpavimo takų infekcijų rizika ikimokyklinio amžiaus vaikams nuo 1 iki 5 metų amžiaus.

Folatai

Folatas yra vandenyje tirpus vitaminas B, kuris stimuliuoja DNR gamybą ir ląstelių reprodukciją. Folio rūgšties trūkumas gali padidinti kvėpavimo takų ir infekcijų riziką. 2007 m. Liepos mėn. Bergeno universiteto mokslininkų moksliniai tyrimai Norvegijoje ir paskelbti “Amerikos leidinyje apie klinikinę mitybą” parodė, kad mažų vaikų folatų trūkumas yra savarankiškas apatinių kvėpavimo takų infekcijų rizikos veiksnys. Mokslininkai taip pat pastebėjo, kad žindomiems vaikams yra mažesnė folatų trūkumo ir kvėpavimo takų infekcijų rizika.

Vitamino C

Vitaminas C yra vandenyje tirpus vitaminas, kuris stimuliuoja jūsų imuninę sistemą ir apsaugo jūsų ląsteles nuo kenksmingų medžiagų. Padidėjęs mitybinis vitamino C kiekis gali sumažinti kvėpavimo takų infekcijų riziką. Suomijos Helsinkio universiteto mokslininkų moksliniai tyrimai, paskelbti 2004 m. Lapkričio mėn. “Karinėje medicinoje”, rodo, kad vitamino C papildai gali sumažinti uždegiminių infekcijų paplitimą 45-91 proc. Ir mažinti pneumonijos dažnį nuo 80 Ir 100 proc.

Vitaminas E

Vitaminas E yra riebaluose tirpus vitaminas, apsaugantis jūsų ląstelių membranas nuo kenksmingų cheminių medžiagų ir stimuliuoja jūsų imuninį atsaką į infekcijas. Vitamino E papildai gali sumažinti kvėpavimo takų infekcijų pavojų. 2004 m. Gruodžio mėn. “Niujorko mokslų akademijos leidinių” publikuojami “Tufts” universiteto Bostone, Masačusetso mokslininkai tyrimai parodė, kad senyvo amžiaus slaugos namų gyventojai, vartojantys vitamino E papildus vieneriems metams, patyrė žymiai sumažėjusį peršalimą ir kvėpavimo takus Infekcijos.