Vitaminas b12 menopauzei

Vitaminas B-12, kaip ir visi B tipo vitaminai, padeda jūsų kūnui paversti valgomą maistą į energiją, kaupia raudonąsias kraujo ląsteles, sintezuoja DNR ir neleidžia neurologinei sistemai sklandžiai veikti. Kada jūs amžiaus, tačiau jūsų organizmo gebėjimas ekstrahuoti vitaminą B-12 iš maistą, kurį jūs valgote, gali būti pažeistas, todėl jūs rizikuojate dėl vitamino B-12 trūkumo. Tai gali prisidėti prie anemijos simptomų ir padidėjusios širdies ligos rizikos, kurios yra moterų, sergančių menopauze, problema.

Pagal nacionalinius sveikatos priežiūros įstaigų maisto papildų biurą arba OAM vidutinis suaugusis, tiek vyriškas, tiek moteriškas, turi apie 2,4 mikrogramų vitamino B-12 per parą. Vitaminas B-12 randamas gyvūninės kilmės maisto produktuose, įskaitant mėsą, naminius paukščius, žuvis, kiaušinius ir pieno produktus. Kadangi augaluose nėra, vegetarai ir veganai turi ieškoti kitų pagrindinių maistinių medžiagų šaltinių. Vienas bendras vitamino B-12 šaltinis – tai sustiprinti pusryčių patiekalai.

Pasak CDC, maždaug 1 iš 31 amerikiečių, kurių amžius yra 51 metai, trūksta vitamino B12. Tai gali būti todėl, kad jūs nerandate gyvūninės kilmės maisto produktų, kurie yra skanūs ar lengvai virškinami, nes jie buvo jaunesni. Linuso Paulingo institutas teigia, kad nuo 10 iki 30 procentų vyresnių nei 60 metų žmonių yra būklė, vadinama atrofiniu gastritu, todėl jiems sunku įsisavinti dietinį vitaminu B-12. Pernicious anemija, dirgliosios žarnos sindromai ir kai kurių skrandžio ar žarnyno operacijų tipai taip pat yra vitamino B-12 trūkumo rizikos veiksniai. Kai kurie receptiniai vaistiniai preparatai gali turėti įtakos ir B-12 absorbcijai, atsižvelgiant į OAM.

Amerikos dietologijos asociacija teigia, kad netinkama mityba, ypač geležies, folatų ir vitamino B 12 trūkumas, buvo susijusi su nuolatinės anemijos rizikos padidėjimu moterims po menopauzės daugiau kaip 20 proc. Kiti B-12 trūkumo simptomai yra rankų ir kojų tirpimas ir dilgčiojimas, pusiausvyros sutrikimai, sumišimas ir depresija. Reikia atlikti kraujo tyrimą, kad patvirtintumėte vitamino B-12 trūkumo diagnozę. Šis testas greičiausiai taip pat nustatys, ar trūksta folio rūgšties, kito esminio B vitamino.

Jei neturite pakankamai vitamino B-12, kad pagamintumėte raudonųjų kraujo kūnelių, kurie perneša geležį ir deguonį per visą savo kūną, gali pasireikšti nuovargis, silpnumas ir blyški odos, rodančios anemiją. Jūs taip pat galite pajusti silpnumą, silpnumą ar skausmą. Nemiga yra dar vienas moterų menopauzės laikotarpio skundas. Kai kurie ankstyvieji tyrimai parodė, kad specifinis vitamino B-12 priedas gali padėti reguliuoti miego ir pažadinimo ciklą, tačiau, pasak MayoClinic.com, pastarojo meto tyrimai tai kelia abejonių. Vitaminas B-12 nebus skirtumas, jei jūsų nemiga yra susijusi su karščio bangos. Pagal Nacionalinio širdies, plaučių ir kraujo instituto, homocisteino lygis, aminorūgštis, padidėja moterims po menopauzės. Didelis homocisteino kiekis yra susijęs su padidėjusia širdies ligų ir insulto rizika. Nustatyta, kad vitaminai B-6, B-12 ir folatai padeda sumažinti kraujyje homocisteino kiekį.

Nors vakarietiška mityba paprastai suteikia pakankamai vitamino B-12 šaltinių, dauguma mitybos specialistų dabar rekomenduoja papildomą vitaminą B-12 žmonėms, vyresniems nei 50 metų. Šie papildai yra burnos ar injekcinių formų. Injekcines formas dažniau skiria žmonėms, turintiems vitamino B-12 trūkumą dėl malabsorbcijos sutrikimų. Linus Pauling institutas rekomenduoja 100-400 mcg papildomo vitamino B-12 dienos per burną, jei esate vyresnis nei 50 metų amžiaus, kuriame yra daug menopauzinių moterų.

Vitamino B-12 dietiniai referenciniai kiekiai

Vitamino B-12 trūkumo priežastys

Simptomai vitamino B-12 trūkumo

Vitamino B-12 trūkumas ir menopauzė

Gydymas vitamino B-12 trūkumui