Vitamino B12 bandymo diapazonas

Vitaminas B-12 yra vienas iš aštuonių vitaminų B, kuris, kaip sako Linuso Paulingo institutas, jūsų kūnas turi išlaikyti savo nervų ir kraujo ląstelių sveikatą, taip pat padėti kurti DNR. Taip pat žinomas kaip kobalaminas, šis vitaminas, kaip ir kiti septyni vitaminai B, yra vandenyje tirpus. Tačiau, kaip ir kitų vitaminų B atveju, daugumos metų maistinė medžiaga saugoma jūsų kepenyse, todėl vitamino B-12 trūkumas yra retas. Kai atsiranda vitamino B-12 trūkumas, tai paprastai yra todėl, kad jūsų kūnas negali naudoti vitamino. Dažniausiai šis nesugebėjimas sukelia ligą, vadinamą pernicious anemija.

“MedlinePlus” pranešimais, norint nustatyti, kiek vitamino B-12 yra jūsų kraujyje, reikia atlikti vitamino B-12 lygio tyrimą. Šis testas reikalauja, kad jums greitai nuo šešių iki aštuonių valandų prieš testą praneštumėte tiems, kurie jums išbando visus vaistus, įskaitant be recepto vaistus ir vaistažoles. Tokie tyrimai gali paveikti tokius vaistus kaip kolchicinas, neomicinas, parama-aminosalicilo rūgštis ir fenitoinas. Šio bandymo normalus intervalas yra nuo 200 iki 900 pikogramų viename mililitre. Jei jūsų testo vertė yra mažesnė nei 200 pg / ml, tikriausiai kenčia nuo vitamino B-12 trūkumo. Tas pats pasakytina, jei esate vyresnis suaugusis ir jūsų testo rezultatas yra nuo 200 iki 500 pg / ml.

“MedlinePlus” pranešimus galite išbandyti Schilling metodu, kad nustatytumėte, ar jūsų kūnas paprastai absorbuoja vitaminą B-12. Šis testas yra keturi etapai: pirmoji iš jų vartoja nedidelę radioaktyvaus vitamino B-12 dozę. Po valandos jums bus skiriama didesnė injekcija vitamino. Per artimiausias 24 valandas surinksite šlapimą ir analizuojate. Jei pirmasis etapas yra nenormalus, bus atliekamas antroji pakopa ir tai reiškia, kad radioaktyvus B-12 ir baltymas vadinamas vidiniu veiksniu. Jei antrosios pakopos rezultatai yra nenormalūs, tai yra ant trečiojo etapo, kuris apima antibiotikų vartojimą dvi savaites ir B-12 dozę. Jei šio etapo rezultatai yra nenormalūs, ketvirtas etapas, kuris apima kasos fermentų vartojimą tris dienas, po kurio atliekama radioaktyvaus vitamino B-12 dozė. Normalus rezultatas yra tas, kuriame per 24 valandas šlapinatės nuo 8 iki 40 procentų radioaktyvaus vitamino B-12.

Vitaminas B-12 yra gausus tipiškoje dietoje Jungtinėse Amerikos Valstijose. Galite gauti vitaminą iš žuvų, vėžiagyvių, mėsos ir pieno produktų. Vitaminas yra susijęs su maisto baltymu. Maistas, kurį sudaro vištienos krūtinė, kietas virtas kiaušinis ir puodelis paprasto, mažo riebumo jogurto ar puodelio pieno ir puodelio razinų sėlenų yra pakankamas, kad aprūpintų jus jūsų dienos poreikiu vitamino B-12.

Jei esate vyras, 14 metų ar vyresnis, kiekvieną dieną reikia 2,4 mikrogramų. Nėščios moterys šį reikalavimą padidina iki 2,6 mikrogramų per parą, praneša Linuso Paulingo institutas, o jei slauga – 2,8 mikrogramai per parą. Maždaug 10-30 proc. Vyresnio amžiaus žmonių negali efektyviai absorbuoti vitamino B-12 iš savo maisto ir dėl to reikia patenkinti kasdienius šio vitamino poreikius valgydami vitaminus B-12 pagamintus maisto produktus arba imdami papildą Kuriame yra šio vitamino. Vaikams, kurių amžius nuo 9 iki 13 metų, 1,8 mikrogramų per parą laikoma tinkama vartoti. Vaikams nuo 4 iki 8 metų reikia maždaug 1,2 mikrogramų per parą, o vaikams nuo 1 iki 3 metų yra 0,9 mikrogramų per parą. Kūdikiams nuo 7 iki 12 mėnesių amžiaus reikia 0,5 mikrogramų per parą, o tų 6 mėnesių ir jaunesnių reikia mažiau, 0,4 mikrogramų per parą.

Vitamino B12 lygio tyrimas

Schilling testas

Prieinamumas

Dozavimas