Vitamino D trūkumas ir širdies plakimas

Vitaminas D yra tirpus riebaluose, ir jis natūraliai egzistuoja kaip vitaminas D3. Vitaminas D3 sintezuojamas po oda esant tiesioginiam saulės spinduliams. Vitaminas D aktyviai plečiasi ir kaupina kaulus. Jo absorbcija daugiausia susijusi su dietomis, kurių sudėtyje yra daug vitamino D, pvz., Žuvies, kiaušinių ir vitamino D stiprinto pieno. Širdis yra vienas organas, reikalaujantis normalios ir stabilios kalcio koncentracijos, kad ji veiktų tinkamai. Neįprastai mažas kalcio kiekis sukelia širdies plakimą arba širdies ritmo sutrikimą.

Pagrindiniai priežastys

Normaliam kalcio kiekiui kraujyje išlaikyti svarbu sveiką žarną ir tinkamą suvartojamą vitamino D kiekį. Ligos, tokios kaip opinis kolitas ir Krono liga, kurios veikia žarnyne, taip pat veikia kalcio įsisavinimą, slopinant vitamino D veikimą. Kepenų ligos, tokios kaip cirozė ir hepatitas, kurie blogina organo funkciją, taip pat turi įtakos vitamino D vartojimui; Antioksidaciniai vaistai ir steroidai padidina vitamino D skilimą organizme, todėl reikia vitamino D papildymų. Tiesioginės saulės spinduliuotės poveikio trūkumas gali taip pat prisidėti prie vitamino D trūkumo.

Komplikacija

Su vitaminu D susijusi hipokalcemija sukelia sunkias komplikacijas, tokias kaip širdies plakimas ir traukuliai. Palpitacijos padidina asmens širdies nepakankamumo ir širdies nepakankamumo padidėjimo riziką. Hipokalcemija sukelia antrinį hiperparatryoidizmą, būklę, dėl kurios skydliaukės liauka aktyviai išskiria parathormoną dėl stimulo, šiuo atveju dėl mažo vitamino D mažo kalcio kiekio kraujyje. Dėl osteomalacijos suaugusiems ir rachitų vaikams yra susilpnėjęs Kaulai dėl vitamino D problemos.

Stebimi simptomai

Širdies širdies plakimas yra susijęs su dusuliu, kuris gali paversti asmenį pavargusiu ir mažiau aktyviu. Su vitaminu D susijęs antrinis hiperparatiroidas kaulai tampa trapūs ir linkę į kaulų lūžius. Kaulų ir sąnarių skausmai yra pagrindiniai skundai. Kiti simptomai gali būti pykinimas, silpnumas ir depresija. Tetany ar netyčiniai raumenų susitraukimai gali pasireikšti ir hipokalcemija. Tetany sukelia savitus jausmus per lūpas, liežuvį ir pirštus. Taip pat atsiranda veido spazmai.

Diagnozė

Gydytojas turi užsisakyti vitamino D trūkumo įvertinimą. Kraujo mėginys siunčiamas į analizės laboratoriją. Laboratorija tiria aktyviojo vitamino D arba 25OHD koncentracijos kraujyje mėginį. 25OHD koncentracija didesnė nei 30 ng / ml yra normalus. Kai 25OHD koncentracija yra mažesnė nei 20 ng / ml, ji apibrėžiama kaip vitamino D trūkumas. Ribinės koncentracijos, kurias gali prireikti stebėti, yra nuo 30 iki 20 ng / ml.

Valdymas

Norint išvengti komplikacijų, tokių kaip širdies širdies plakimas, mažas 25OHD asmuo turėtų keisti savo dietą ir prireikus papildyti vitaminu D. JAV Sveikatos ir Žmogaus Paslaugos departamentas rekomendavo 700 – 800 TV vitamino D3 papildyti per parą 500-1200 mg kalcio, šis derinys sumažino lūžių skaičių vitamino D trūkumo turinčiuose asmenyse; rekomenduojama išlaikyti tinkamą saulės spindulių poveikį. Apsvarstykite galimybę į savo mitybą įtraukti maisto produktus, tokius kaip kiaušiniai, žuvis ir vitamino D praturtintas pienas, šiems maisto produktams yra daug vitamino D.