Vitaminų minkšti geliai ir tablečių skirtumai

Vitaminai, kurie yra svarbūs organizmui, gali būti įvairių formų, įskaitant tabletes ir minkštąsias gelio kapsules. Minkštųjų gelio dangtelių ir tablečių skirtumai svyruoja nuo dydžio iki absorbcijos greičio. Be to, kai kurie žmonės nori minkštųjų gelio dangtelių, nes jie lengvai praryti dėl savo švelnumo išorėje. Tačiau kitiems sunku nuryti minkštųjų gelio dangtelius, nes jie dažniausiai yra didesni už tabletę.

“Soft Gel Caps”

Medžiagos, sumaišytos su nedideliais neutralaus želatino kiekiais ir vėliau dedamos į virškinamąją želatiną pagamintą kietą kapsulę, yra minkšta gelio kapsulė. Želatina, naudojama želatiniuose dangteliuose, yra įprastas maisto priedas, randamas želatinos desertuose ir zefyrai. Pasak “Natural Products Insider” svetainės, šis želatinas iš pradžių yra milteliai, sumaišyti su glicerinu ir vandeniu. Kai mišinys pakankamai storas, jis liejamas gelio dangtelyje ir užpildomas chemine medžiaga. Šio tipo tabletes greitai ištirpsta skrandyje, todėl greitai absorbuojama maistinė medžiaga ar vaistas kūne.

Tabletės

Tabletės gali būti bet kokio dydžio, svyruojančios nuo mažojo dydžio iki ilgio colio. Kai vitaminai ar vaistai kondensuojami į tabletės formą, jie nėra taip greitai suskaidomi ir absorbuojami kaip medžiagos, suvartotos gelio dangteliu. Tabletės reikalauja, kad laikas būtų suskirstytas į kūną, nes tam tikri užpildai yra įdiegti, kad būtų galima suspausti ir sukietėti tabletę. Tabletės yra lengvesnis būdas gerti naudingas medžiagas žmonėms, kuriems sunku nuryti didesnę kapsulę. Be to, kai kurios tabletės gali apeiti skrandį dėl jų tankio, leidžiant vaistams ištirpti žarnose, kur absorbcija taip pat vyksta.

Vitaminų sulaikymas

Papildai, tokie kaip vitaminas E arba žuvų taukai, yra aliejai, kurie geriau reaguoja į organizmo absorbciją, kai jie išlaiko savo skystą formą. Kadangi jie nėra tirpi vandenyje, sunkiau veiksmingai suspausti šias maistines medžiagas į tablečių pavidalą, nes aliejaus grūdimui reikalingas didesnis užpildų kiekis. Be to, šios alyvos išlaiko didesnę maistinę vertę, kai jos paliekamos aliejuje.

Vitaminų skonis

Gelio dangteliai neleidžia jums paragauti vitaminų medžiagos, pvz., Vitaminų tablečių. Pvz., Žuvų taukų tabletė greičiausiai paliks blogą poskonį, jei jis bus įstrigęs į gerklę ir leis šiek tiek ištirpėti tablečių formoje, kur gelio dangtelyje jis lengvai nurijamas be jokio poskonio.

Vandenyje tirpūs vitaminai, tokie kaip vitaminų B grupė, yra lengvai perdirbami į tabletę ir kai kuriais atvejais gali būti pigesni nei gelio kapsulės. Nors tablečių formos vitaminai greitai absorbuojami į kraują taip greitai, kaip ir gelio kapsulės, šiuo metu svarstymas nėra toks svarbus, nes tai yra vitaminas, o ne gyvybiškai svarbus vaistas. Be to, vitaminų absorbcijos veiksmingumas priklauso nuo kitų organizme esančių vitaminų buvimo. Pavyzdžiui, vitamino C tabletėmis su bioflavonoidų kompleksu bus lengviau įsisavinti vitaminą C į organizmą.

Vitaminų absorbcija