Vitaminų trūkumas ir plaukų slinkimas moterims

Plaukai ir plaukų slinkimas gali būti nemalonus, net trauminis, moterų patirtis. 2009 m. “Cleveland Clinic Journal of Medicine” paskelbtoje apžvalgoje nurodoma, kad paprastai prarandama nuo 100 iki 150 plaukų per dieną. Jei jūsų plaukai plinta, tai gali būti dėl maistinių medžiagų trūkumo, nors yra ir kitų galimų priežasčių.

Kaip sakoma “Cleveland Clinic Journal of Medicine” 2009 m. Birželio mėn. Paskelbtame apžvalginiame dokumente, trūksta biotino, vieno iš vitaminų B, gali sukelti plaukų slinkimą moterims, todėl gali būti vitamino D trūkumas. Rekomenduojama dietinė Leidimai biotinui ir vitaminui D yra atitinkamai 30 ir 15 mikrogramų per parą. Biotinas yra vitaminas D, kurio sudėtyje yra daugiau kaip 10 000 tarptautinių vienetų. Mityboje yra daugiau kaip 10 000 tarptautinių vienetų, kurių sudėtyje yra bičiųjų, mielių, sardinių, kiaušinių trynių, sojų pupelių, ankštinių daržovių, sveiki grūdų, riešutų ir riešutų sviestų, o žuvys, kiaušiniai, pienas, jogurtas, vitaminų D virti maisto produktai ir saulės šviesa. Vitamino A kasdien taip pat gali sukelti plaukų slinkimą.

Kai kurių mineralų trūkumas taip pat gali sukelti plaukų slinkimą ir plaukų slinkimą moterims. Amerikos dermatologijos kolegija ir 2009 m. “Cleveland Clinic Journal of Medicine” apžvalga rodo, kad geležies arba cinko trūkumas gali sukelti plaukų slinkimą. Moterys nuo 19 iki 50 metų reikalauja 18 miligramų geležies per parą, nėščioms moterims reikia 27 miligramų, o vyresnėms nei 50 metų moterims reikia 8 miligramų geležies per dieną. Moterų cinko poreikis yra 8 miligramai per parą, nėštumo metu – 11 miligramų. Geležies ir cinko turintys maisto produktai yra mėsa, paukštiena, jūros gėrybės, ankštiniai augaliniai supakuoti grūdai. Pieno maisto produktai taip pat yra daug cinko. 4 vienetų liesos jautienos dalis sudaro apie 3 miligramus geležies ir 6 miligramus cinko.

Remiantis 2009 m. “Cleveland Clinic Journal” leidimo duomenimis, valgant per mažai kalorijų ir gaunant per mažai baltymų ir dietinių riebalų – ypač svarbių riebiųjų rūgščių, kurios yra riebalai, kurių jūsų organizmas reikalauja kasdien, – gali sumažėti plaukai ir plaukų slinkimas moterims. Medicina. “Nacionalinis širdies, plaučių ir kraujo institutas rekomenduoja, kad vidutiniškai aktyvios moterys kasdien sunaudoja nuo 1800 iki 2200 kalorijų. Dėl 2 000 kalorijų per dieną mitybos, nuo 44 iki 78 gramų per dieną arba nuo 20 iki 35 procentų turėtų būti sveikų riebalų. Riešutai turi apie 12-14 gramų sveikų riebalų už unciją, o augalinės kilmės alyvos – 14 gramų už šaukštą. Baltymų moterims RDA yra 46 gramai. Kotedžas suteikia apie 14 gramų už 1/2 puodelio ir keptos vištienos krūtinėlės apie 26 gramus už 3 uncijos.

Dėl streso, greito svorio sumažėjimo, tam tikrų vaistų, paveldimos, ligų, vėžio gydymo, plaukų slinkimo sutrikimo, vadinamo alopecija, anemija ar skydliaukės liga, moterys gali tapti plonesnės. Hormoniniai kūno pokyčiai, kurie dažnai pasireiškia po gimdymo ar menopauzės metu, gali būti dar viena priežastis, nes gali būti prastai plaukų priežiūra. Pavyzdžiui, naudojant per daug šilumos, dažiklio, balinimo ar kitų cheminių medžiagų, per daug šampūnu ar šepečiu, ar plaukus pat plaukus, galite prarasti plaukus. Jei rūpinatės savo plaukais ir vadovavote sveikam gyvenimo būdui, bet vis tiek išleisite daugiau plaukų nei įprasta, gali būti laikas pasveikti gydytoją.

Vitaminų disbalansas

Mineraliniai trūkumai

Makroelementų trūkumai

Kiti priežastys